Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia vagy német nyelvet...

Francia vagy német nyelvet tanuljam inkább ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Jövőre (10.osztályban) az angol mellé választani kell még egy idegen nyelvet,ami a francia vagy a német lesz. De nem tudok dönteni,mert nekem személy szerint nem tetszik a német nyelv hangzása,egyszerűen unszimpatikus,de van ilyen. Szóval szívem szerint franciát tanulnék,de mindenki azt mondja hogy csak szenvedés lesz,mert az nehezebb a németnél és az angolhoz sincs sok köze. Igen ám,de már elkezdtem nemrég spanyolt tanulni (sulin kívül) és folytatni szeretném,mert imádom. Tényleg sokkal nehezebb a francia mint a német? Egyébként nem hinném hogy a jövőben német területen szeretnék elhelyezkedni,de persze sose lehet tudni... :)

2014. máj. 18. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a németet, de mivel a francia a spanyol egyik legközelebbi rokona, ezért kb. ugyanolyan nehéz, mint a spanyol, szóval nagyon sok minden ismerős lesz. A különbség csak annyi, hogy a francia helyesírás történeti, ezért írásban sokkal közelebb áll a spanyolhoz, mint a beszédben, mert sok mindent máshogy mondanak, mint ahogy leírnak (pl. az igeragozásnál ugyanúgy leírják a ragokat, ahogy a spanyolban, de a legtöbbet nem ejtik ki). Ha tanultál már spanyolt és az bejött, akkor a francia is menni fog, a nehézséget egyedül az írás és a kiejtés eltérése jelentheti.
2014. máj. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen,de úgy gondolom hogy a kiejtést el lehet sajátítani idővel :)

A spanyolt csupán néhány hónapja tanulom,egyre több mindent jegyzek meg belőle,és egyre jobban tetszik. Hát okosakat mondtál,köszi :)

2014. máj. 18. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a német ennyire nem tetszik, akkor egyértelműen válaszd a franciát, ne arra figyelj, mások mit mondanak, hanem arra, hogy te mit tanulnál szívesebben. Én mindekettőt tanulom és szerintem mindkettőnek megvannak a nehézségei (bár a franciával még eléggé az elején vagyok), de az biztos, hogy a legnehezebbé az teszi a tanulást, ha nem érdekel és nem szívesen foglalkozol az adott nyelvvel, így sosem fogsz vele messzire jutni. Plusz valóban igaz, hogyha már tanulsz angolul és spanyolul, mindenképpen meg fogja könnyíteni a franciát, szóval ne hagyd magad megijeszteni... :)
2014. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben van,jöhetnek még válaszok de azért most így megkönnyítettétek a választásomat :)

KÖSZI

2014. máj. 18. 19:06
 5/5 anonim ***** válasza:

"de mindenki azt mondja hogy csak szenvedés lesz,mert az nehezebb a németnél és az angolhoz sincs sok köze."


Ez nem igaz. Rengeteg kölcsönszó van a két nyelvben, több is, mint a németben. Nyelvtanilag hasonlóan könnyűek, míg a német nyelvtan az elég húzós, az alapszavakon kívül sok hasonlóság nyelvtanilag a német és az angol között nincsen.

2014. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!