Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok ötleteket írni a...

Édesálom kérdése:

Tudnátok ötleteket írni a nyelv tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Jövőre 0.os leszek és nagyon félek hogy nem fogom bírni a nyelvet. Nagyon gyenge tanárunk volt de mindenképpen nyelvet akartam tanulni. (Létszives normális válaszokat )

2014. máj. 23. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Adnék normális választ, de a kérdést sem értem. Ha lesz nyelv órád, akkor a legjobb módszer, ha ott odafigyelsz a tanárra, és megcsinálod a házi feladatot, amit kér.
2014. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lesz 2,5 hónapod gyakorolni, ismételni, urambocsá heti egyszer nyelvtanárhoz menni. Kezdetnek hagyd abba a rinyát és találd fel magad.
2014. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen nyelvre mész? Angol, német, francia? (bár gondolom angol)

Nem kell aggódnod, nem lesz semmi baj. Gondolom heti 15 órátok biztos lesz a nyelvből, szóval elég gyors és intenzív lesz. Az unokatesóm 0.-ban tanult meg anyanyelvi szinten franciául. DE! Ha valamit el akarsz érni, ha te is jól meg akarod tanulni a nyelvet, ahhoz az kell, hogy mindig figyelj, és megtanuld a szavakat, mert hiába fújod kívülről a szabályokat, ha nincs meg a megfelelő szókincsed szart sem ér az egész.

Ezen kívül nézz a nyelven filmeket, sorozatokat, magyar, vagy esetleg angol felirattal (vagy némettel), és egy idő után meg fognak ragadni kifejezések a fejedben, én például az angol szókincsem 80 %-át a kedvenc sorozatomnak köszönhetem. Vagy olvass angolul/németül könyveket, és kiszótárazod amit nem értesz, vagy ha mesekönyvet, vagy képregényt nézel, akkor azt biztos érteni fogod.

Remélem tudtam segíteni, nyugodtan írj priviben ha kíváncsi vagy valamire :)

2014. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Melyik suliról van szó?? Én is NYEK-es osztályba fogog járni! :))
2014. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!