Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő jól megtanulni...

Mennyi idő jól megtanulni kínaiul? Tudtok ajánlani anyagokat a tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék tudni elbeszélgetni kínaikkal. Jó vagyok nyelvekből (a legjobb(, ezért merek belevágni egy ilyen nehéz nyelv tanulásába, mint a mandarin. Ha tudnátok ajánlani minél több anyagot, azt megköszönném. Ha kell, akár könyvet is veszek, de tanárhoz nem tudok eljárni, mert vidéki vagyok és most erre pénzem sincs túlzottan :( Kezdeti dolgokra tudok költeni, de a hosszútávú tanár nem meg :(

Köszönöm előre is a segítséget!

17/f



2013. okt. 29. 02:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy ismerősom a chinesepodról tanult (ezt onnan tudom,mert én töltöttem le neki torrentoldalakról anyagokat,amikor ő már chinesepodról nem tudott).Amúgy meg írd be a Google-be,hogy kínai nyelvtanulás.Ugyanakkor angol oldalakon több segítséget fogsz kapni(én japánul kezdtem el tanulniÖa chinesepod se magyar.Esetleg ha van androidos okostelefonod,akkor onnan is tudsz sok ingyenes,vagy 1200 Ft-ig bezárólag programokat találni(nekem a japánban és a franciában angy segítségemre volt).
2013. okt. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Watashi mo nihongo wo naraimashita. :)

Doumo arigatou gozaimashita!

2013. okt. 30. 07:44
 3/5 anonim ***** válasza:

www.kinaiul.hu -t ismered?


Most megköveznek, de nekem német és angolnál is könnyebbnek tűnik, a beszélt nyelvben kevés szó van. Írás, kiejtés nehéz az elején, szerintem középfok fél év alatt lehetséges. HSK kínai vizsga 6 szintes A1 150 szó, A2 300, B1 600, B2 1200 C1 2500, C2 5000 felett. Átlag kínai nem használ 5000-nél többet, átlag magyar 30.000 szót ismer, használ. (Nem igaz, amiket állítanak, hogy ennél kevesebbet, vegyél elő egy kis szótárt amiben 30.000 magyar szó van és nem nagyon van ismeretlen) Én németből szerintem kb. 8000-et ismerek, mégis van, hogy vannak problémáim néha. Az az egyszerű képes nyelvkönyv az (USBORNE), Kezdők Német, Angol stb. tartalmaz eleve 2000-et, ezért nem igaz, hogy 800 szót használunk az utcán.

2013. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

www.chinese4.eu


Most bukkantam az oldalra, magyar nyelvet is lehet választani, van gyerekeknek, diákoknak stb. anyag ingyenesen. Kezdőknek jó, állítólag EU-s támogatásból.

2013. dec. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2013. dec. 29. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!