Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaz az, hogy ha emelt szinten...

Igaz az, hogy ha emelt szinten leérettségizek angolból, akkor kapok mellé nyelvvizsgát is?

Figyelt kérdés
Mert jövőre mindenképpen meg szeretném csinálni angolból a középfokú nyelvvizsgát, de az angoltanárom azt mondta, hogy ha angolból emeltezek, és elérek egy bizonyos szintet akkor kapok mellé nyelvvizsgát is. Nem tudom, hogy ebből mennyi igaz, nem szeretnék kockáztatni de azért még is érdekel a dolog.

2014. máj. 24. 12:43
 1/7 reptoid ***** válasza:
Pedig így van. Mondjuk külön nyelvvizsga bizonyítványt nem fogsz kapni, de az érettségi bizidben benne lesz, hogy államilag elismert nyelvvizsgának számít.
2014. máj. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát ez a egyetemi/főiskolai felvételibe többletpontot jelent? És azt nem tudjátok, hogy a diplománál elfogadják-e? Vagy úgy általában elfogadják-e mint nyelvvizsgát?
2014. máj. 24. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy csak bizonyos % elérése után ér nyelvvizsgát. Azért egy 30 %-os érettségi emelt szinten furcsa lenne, ha egyenértékű lenne egy nyelvvizsgával.

[link] Itt nézelődj.

2014. máj. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Hová jelentkeznél? Mert ahol bemeneti feltétel, ott nem jár érte a nyelvvizsga pluszpont.
2014. máj. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%-ot el kell érni emelt szintű érettségin, akkor "jár mellé" a középfokú nyelvvizsga is. Ez felvételinél +28 pontot jelent, diplomához is természetesen elfogadják.
2014. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

12:58

Védőnő és tanárnő amin gondolkozok, de tervben van az informatika is. A felvételiben a védőnőinél elfogadják az angolt is tárgynak. A tanárinál én angol-biológia szakos szeretnék lenni. A informatikánál alap követelmény az angol.


Nem csak a többletpontok miatt érdekelne a nyelvvizsga, hanem nagyon sok ismerősömtől hallom, hogy amiatt nem kapták meg a diplomát mert még nincs nyelvvizsgájuk és ez aggasztó. Én mindenképpen szeretném még a gimnáziumi éveim alatt letudni a nyelvvizsgát, de félek, hogy ha nem érném el az emelten azt a szintet akkor anélkül maradnák.

2014. máj. 24. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem tudsz emelt szinten összehozni 60%-ot, akkor nem éri meg, maradj inkább középszinten, jobban jársz vele. Amúgy ha nem kötelező az emelt szintű angol, viszont maga az angol felvételi tárgy, és abból számolják a pontjaidat, akkor ha emelt szinten csinálod is, maximum 50 pluszpontot kaphatsz, nem pedig 78-at.
2014. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!