Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia és olasz nyelvek...

Francia és olasz nyelvek közül melyiket válasszam úgy, hogy középfokú nyelvvizsgát tudjak belőle szerezni?

Figyelt kérdés

Nekem mindkét nyelv tetszik és a kultúrájuk is egyformán érdekel. Most indul egy kezdő tanfolyam mindkét nyelvből.


De fogalmam sincs, hogy melyiket lenne célszerű választani?


Ilyen esetben mi alapján döntsek és melyik mellett?


Magyarul és angolul beszélek.

Bölcsész diplomához kell majd a középfokú nyelvvizsga, kb. 1,5 év múlva.


2014. máj. 23. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen pályára akarsz menni később.

A francia olyan világnyelv, amit jobban tudsz hasznosítani.

Az olasz kiejtés szerint konnyebb a magyaroknak, de vilálviszonylatban nem sok értéke van.

Bármelyiket is választod, jól jársz, mert mindkét nyelv gyönyörű, mindkét ország kultúrája a világ első helyén áll.

Nehéz a döntés, nem mondom!

Sokan fogják az olaszt javasolni, mert az - állítólag - könnyebb, de ez csak az elején tűnik így.

Másfél év alatt mindkettőt meg tudod annyira tanulni, hogy középfokút tudj belőle tenni, ha szorgalmas vagy.

Tudom, hogy nem sokat segítettem, de megírtam a véleményemet. Ha a franciát javasolnám, hazabeszélnék, mert én abból fordítok és tolmácskodom. Az olaszt csak úgy mellesleg tanultam egy kicsit, mert latin-magyar szakot végeztem Magyarországon, és ez mindkét nyelvben nagyon sokat sagített.

2014. máj. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves Julianna!


Köszönöm szépen a válaszodat!

Igenis, sokat segítettél azzal, pl. hogy:

bár az olasz könnyebbnek tűnik, talán mégsem az, csak annak tűnhet.

Továbbá az is valóban tény, hogy a francia elterjedtebb, jobban hasznosítható még Franciaország területén kívül is.



Igazából szívem szerint örülnék, ha ismerném mindkét nyelvet, de célszerű egyszerre eggyel foglalkozni.


Továbbá tanulgattam már franciát, abból A2-es szintre jutottam akkor. Lehet, így érdemesebb volna inkább annak folytatásába fektetni az energiát. (Javíts ki, ha másként gondolod ezt.)


Aztán az olasz már annyival is könnyebb lesz azután valamikor.


Köszönöm szépen a segítő válaszodat!

2014. máj. 25. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! :)


Nos, ha a francia nyelv már nem egészen ismeretlen számodra, iratkozz be arra a tanfolyamra.

Abban is igazad van, hogy két nyelvet nem jó egyszerre tanulni, különösen, ha mindkettő ugyanolyan nyelvcsoportba tartozik, jelen esetben a latinba.

Az olaszt érdemes a francia után tanulni, ha még lesz kedved és tehetséged hozzá, ebben az esetben - de csak ebben a felállításban - ez a nyelv tényleg könnyebb lesz.

Én is így csináltam, bár az olaszt csak kedvtelésből tanultam (és tanulom most is).

A francia, ahogy mondod, nagyon sok helyen használható, az ENSZ és a NATO egyik hivatalos nyelve, Svájcnak, Belgiumnak, Luxemburgnak szintén. Az afrikai országok nagy részében is ez az egyik használt nyelv.

Akármit választasz is, sok sikert kívánok!

(És ha bármi nehézséged van, a franciában minden valószínűség szerint tudok majd segíteni.) :)

2014. máj. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Franciát javaslom.Tanultam olaszt 3 évig,és nem mentem vele sokra.Viszont 5 éve franciázok és angolozok és sokkal többre megyek vele.
2014. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tanultam olaszt és, ha intenzíven csinálod, viszonylag hamar el lehet jutni vele a nyelvvizsga szintre. Én is kb. 1,5 év alatt jutottam el oda,h nyelvvizsgára menjek, csak sajnos a sok tanulás miatt addig se nagyon volt rá időm és végleg abbahagytam. Tanultam németet, angolt és mind közül az olasz volt a legkönnyebb. Franciát nem tanultam, de néha belenézegettem francia könyvekben. Kicsit hasonlít szerintem az olaszhoz.
2014. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!