Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondjam ezt el angolul?...

Hogy mondjam ezt el angolul? Kezdő vagyok

Figyelt kérdés
Past simpleben kéne elmondanom egy napomat mit csinálok felkeléstől a lefekvésig. Tudom hogy miről van szó csak nem tudom hogyan mondjam. Nagyon-nagyon fontos lenne

2014. máj. 24. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Legalább próbáld meg, különben később sem fog menni.. Utána kijavítjuk!
2014. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
már megpróbáltam órán, de csak ilyen általános mondatokat írnátok mint pl: I got up seven o'clock in the morning. Ez így jó csak igazából azzal van bajom hogyan építsem fel.
2014. máj. 24. 19:40
 3/6 A kérdező kommentje:
esetleg valaki kémiában is tudna segíteni az írjon üzit megköszönöm neki nagyon
2014. máj. 24. 19:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne mondd, hogy nem tudod a napirendedet leírni! Mit kell azon felépíteni? Leírod, hánykor mit csináltál. Majd kijavítjuk.
2014. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

<< I got up seven o'clock in the morning. >>


Látod, ez máris egy konkrét mondat, amit már lehet is javítani. I got up AT seven o'clock in the morning. Időpont megjelölésekor, ha időhatározót csinálunk belőle, az elöljáró az "at".

A többi mondatnál is hasonlóképpen.

pld: I went to school at 8 o'clock.

2014. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2014. máj. 25. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!