Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő felkészülni az...

Mennyi idő felkészülni az angol középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Nos én nem 0 tudással indulnék, de most arra lennék kíváncsi, hogy mennyi idő a 0-ról felkészülni rá. (otthonról)

2014. máj. 12. 22:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
otthonról 0-ról sehogy. tanár nélkül nem lehet elkezdeni és felkészülni, igazából csak a szókincsedet bővítheted otthon meg gyakorolhatsz. de a nyelvtant egedül nem nagyon lehet, főleg nem elkezdeni. Amúgy én szívesen vállalok tanítást, ha gondolod írj privit.
2014. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A nyáron kezdeném el tanulni.

A szókincsem az egész jó már most is, őszre le szeretném tenni ha lehetséges.

2014. máj. 13. 14:58
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Uhh... Angol tanárként mondom, hogy légyszi, felejtsétek el az ilyen általános kérdéseket.

Bármi más angol nyelvvel, nyelvtannal kapcsolatos kérdésre azt mondom, hogy nincs hülye kérdés, de ennek az egy kérdésnek így nincs értelme.


Ugyanis ehhez sokkal több infó kell:

- mennyi időt tudnál rászánni hetente/naponta

- hogyan készülnél, miből (még ha otthon is, milyen könyvből, honlapról stb.)

- mit jelent az a nem nulla tudás? hol tanultál már? miből? milyen gyakran?

- melyik nyelvvizsgát akarod

- és persze az egyéni képesség is fontos tényező, de azt csak egy felmérő tanár tudná megmondani...


Ez pont olyan, mintha bemennél a dokihoz, és megkérdeznéd tőle, mennyi esélyed van magas koleszterinre, és őneki anélkül kéne erre válaszolnia, hogy megvizsgálhatna...

Erre nem lehet csak így választ adni.


De tényleg, van már elképzelésed, terved arra nézve, hogy hogyan és miből akarsz felkészülni? És melyik nyelvvizsgára?

2014. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Egyébként nyárról őszre maximum akkor lenne esély letenni, ha napi 8 órában azzal foglalkoznál. Ezt viszont biztosra merem mondani.
2014. máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

könyv Pl: Kreatív angol (haladó)

(ha tudsz ajánlani jobbat akkor azt megköszönném)

és van valami teszt ami felméri a jelenlegi tudásom?

2014. máj. 14. 19:58
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem a Kreatív angolt, de senkit nem ismerek, aki abból tanult, ezért lemérni sem tudtam még, hogy hogy lehet vele haladni.

Én az 5 perc angolt ajánlom nagyon, a nyelvtani magyarázatai nagyon érthetőek.

Kifejezetten nyelvvizsgához a Dohár Péter angol nyelvtanja is jó, ha már nem vagy nullán tényleg, de kezdőként semmiképpen, mert a legelborultabb benne, hogy az egészet a folyamatos Present Perfect-tel kezdi...

Viszont sok gyakorlás van benne (bár mind fordítás, de nagyon poénok a mondatok).

A legtöbb mai nyelvvizsgához már nem is annyira nyelvtan kell egyébként, hanem elsősorban szókincs. Nagyon sok könnyített olvasmány olvasását javasolnám, azoknak a végén mindig vannak feladatok.

Meg hát persze a célirányos nyelvvizsga felkészítő könyvek, csak ahhoz ugye el kell dönteni, melyik fajta vizsgát próbálod meg.


Ingyenes szintfelmérőt én nem ismerek, csak olyat, amit akkor tölthetsz ki, ha be is jelentkezel egy nyelvtanfolyamra... De attól még lehet, hogy azóta van.

2014. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Középfokú "C" típusút szeretnék.
2014. máj. 14. 20:52
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem úgy értettem, hanem: TELC, BME, ECL, Origo, Euro, Pannon stb?
2014. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mi a különbség ezek között.
2014. máj. 15. 09:18
 10/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de hogy akarsz nyelvvizsgázni, ha ennyire utána sem néztél?

Senki nem fog helyetted megcsinálni mindent, kis önállóság azért kell.

Én sem magamtól tudom a különbségeket, de neten pár másodperc alatt utána lehet nézni...

Itt van pár link. Ha igazán nyelvvizsgázni akarsz, ezeken nézz utána, mert nem mindegy:

[link]

[link]

2014. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!