Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik tankönyvet - munkafüzet...

Melyik tankönyvet - munkafüzettel együtt - ajánlanátok teljesen kezdőként, otthoni tanulás céljából Francia nyelvhez?

Figyelt kérdés
Kreatívot, Relaxát, Ponsot, és az Allonsyt ismerem, de nekem nem igazán tetszettek. Esetleg tudnátok vmi jobbat? Amit eleinte mondjuk ellenőrizni is tudok, mert van hozzá megoldó kulcs is?

2014. máj. 27. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Assimil: Franciául könnyűszerrel
2014. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Francia Intézetben az AlterEgo-sorozatból tanítanak... Nekem bejött, egyedül is azzal foglalkoztam. Van hozzá minden, cd, megoldások (munkafüzethez), netről letölthető ingyenesen a guide pédagogique (tanári kiskönyv, de a könyvhöz abban vannak a megoldások + tippek). Náluk kapható is, azt hiszem.

Teljesen kezdőként még nem ebből tanultam, de szerintem ez egy jó sorozat. A megértésedet nagyon jó lehet otthoni tanulással is, beszélni és írni nem fogsz megtanulni viszont, mert ahhoz szükséges a tanári segítség, akár ha csak alkalmanként is, de ő tud kijavítani és azzal fejlődsz.

2014. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát még régebben tanultam, de az íráson, és olvasáson kívül mindent elfelejtettem már. Tanárt mindenképpen akarok majd felfogadni, a beszédhez tudom, hogy muszáj lesz. Köszönöm az eddigi ajánlásokat, megnézem őket, meg ki is próbálom egy-egy lecke erejéig őket, mert úgy is abból derül ki számomra, hogy haladok-e vele. :)
2014. máj. 27. 20:38
 4/4 anonim ***** válasza:

A legjobb francia nyelvkönyv a Cours de langue et de civilisation francaises. Nincs hozzá megoldókulcs, nem egyéni, hanem csoportos oktatásra készült.

Az ötvenes években adták ki, a hatvanas években revidiálták, szóval a szókincse nem friss... ez az egyetlen hiábája. Úgyhogy álkezdőként másik könyvvel együtt használható. Mind a könyv, mind a hanganyag fellelhető a neten, vagy használt könyvként néhol kapható.

2014. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!