Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olvasástudás az írástudássa...

Az olvasástudás az írástudással együtt jár?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Ha együttjárna, akkor az azt jelentené, hogy bármit letudsz rajzolni, amit látsz kb. Na szerintem érzed, hogy ez nem így van. Nyilván egy magyar ábécé esetén a kettő közt nincs óriási szakadék és ha már tudsz olvasni, akkor valamennyire írni is. De pl.: egy japán vagy kínai esetén elég komoly a különbség.
2014. febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem a kérdést. Az olvaástudás az írástudással együtt jár-e azt kérdeztem, és nem azt, hogy az írástudás együtt jár-e az olvasástudással. Te az utóbbira válaszoltál!
2014. febr. 2. 21:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Elnézést, tényleg.


Szerintem igen, hisz ahhoz, hogy tudjál írni az alakot is tudnod kell (különben nem tudnád leírni) és a társítást (nem tudnád, hogy ezt kell írni) is.


Olyat tudok esetleg elképzelni, hogy tudod, hogy ehhez a jelentéshez ezt kell leírni, de nem tudod, hogy hogy kell kiejteni VAGY tudod, hogy ezt a hangalakot így kell leírni, de nem tudod, hogy ez mit jelent. Bár ez már attól is függ, hogy egész pontosan mit tekintünk olvasásnak? Írás -> hang leképezés? Írás -> jelentés

leképezés? Írás -> hang/jelentés leképezés?


Ugyebár magyarnál (feltételezve, hogy ismered a nyelvet) ez nem nagyon elképzelhető, de japán vagy angol esetén, ahol az írott alak és a kiejtés nagyon elkülönül már komolyabban jelen van.


Illetve olyan is előállhat, hogy több írás forma van és te csak egy verziót ismersz, abból még nem garantált, hogy a másikat is el tudod olvasni.


Tehát szerintem, ha megfelelően megszórítjuk a fogalmakat, akkor igen a válasz, de ez csak a személyes véleményem.

2014. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!