Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt szintű érettségi...

Angol emelt szintű érettségi szóbeli részére hogyan érdemes készülni?

Figyelt kérdés
Olvasgatom a tankönyveket, angolul nézek sorozatokat/filmeket, a megadott témakörökön is gondolkozom, de ezenkívül nincs ötletem, hogy hogyan készüljek a vizsgára. Ha valakinek van valamilyen bevált módszere, vagy ismer jó honlapokat(vagy akármilyen forrást),ahonnan jól lehet készülni(pl.: hasznos szavak az adott témakörhöz) azt nagyon szívesen fogadnám, mert kezdek kétségbe esni :)

2014. jún. 1. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Van egy olyan könyv hogy 1000 kérdés 1000 válasz angol felsőfok. Lehet hogy fenn van a neten is , talán hasznát veszed.
2014. jún. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én "kidolgozgatom" a témaköröket. :) Minden témakörhöz írok gondolatokat, szakkifejezéseket amik színesebbé tehetik a feleletet.

Plusz van egy lapom, amin nagyon jó kifejezések vannak (a vita részhez); pl:


Stating an opinion:

-In my opinion....

-The way I see it...

-If you want my honest opinion...;

-If you ask me...


Asking for an opinion:

- What's your idea?

-What are your thoughts on all of it?

- How do you feel about that?


Expressing agreement:

- That's so true

- You're absolutely right

- That's exactly how I feel

- You have a point there


Expressing disagreement:

- I don't think so

- I'm afraid I disagree

- That's not always true

- I'm not so sure about that


Remélem segítettem valamennyire.

2014. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!