Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyarat arra szeretném...

A nyarat arra szeretném felhasználni, hogy felkészüljek angol írásbeli nyelvvizsgára. Hogyan fejlesszem a szókincsemet?

Figyelt kérdés

Szerintem a sikeres írásbeli nyelvvizsgához alapvetően 3 dolog kell. (A szorgalom és elhivatás mellett, de az nekem megvan :)


1. Nyelvtan. Ehhez megvettem az English Grammar in Use-t. Meg vannak hozzá egyéb könyveim is.


2. Típusfeladatok. Ehhez főleg megvan a Nagy Origo Nyelvvizsgakönyv. (Egynyelvű Origora megyek.)


3. A szókincset mivel fejlesszem? Vannak ezek az Oxford és Penguin rövidített olvasmányok (1-6 szint). Ezeket olvasgassam? A 3-as szint az még megy, a 4-est próbáltam, de az már kevésbé :S Cikkeket és régi tankönyveket is szeretnék olvasni. De az a bajom, hogy hiába találkozok egy új kifejezéssel, megnézem a szótárban, de egy hét múlva már megint elfelejtem.


Szóval ti milyen technikával fejlesztitek a szókincseteket? Miket javasoltok? Köszi a válaszokat!


A nyelvtanhoz és a típusfeladatokhoz is javasolhattok még könyveket. Főleg olyan feladatokhoz kéne könyv, amikor lyukas szövegekbe kell beilleszteni a hiányzó szavakat.



2014. jún. 1. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Oxford angol nyelvtan jó, én is abból készültem nyelvvizsga alatt. Hány éves vagy? Én az emelt angol érettségit jobban ajánlom, mert ha azon eléred a 60%ot megvan a nyelvvizsga és a továbbtanuláshoz is jól jön. Minnél többet olvass angolul, próbálj meg filmet nézni angol felirattal. Egyre többször fogsz találkozni szavakkal és így könnyebb lesz megjegyezni őket. remélem segítettem
2014. jún. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, az emelt az nekem túl nagy falat lenne mert ahhoz már nem érzek elhivatást, mivel alapvetően nem szeretem az angol nyelvet (emeltezni németből szeretnék egyszer-abból egyébként már van középfokúm, és azt sokáig is tanultam míg az angolt csak gimiben). Szóval csak azért kell angol nyelvvizsga h szebb legyen az önéletrajzom (25 f vagyok amúgy). Az a bajom a nyelvvel hogy tök más a logikája mint a németnek, tele van frázisokkal és kis bizbasz szavakkal amiknek 600 jelentésük van :D


am bme-re akarok menni nem origora, elírtam.

2014. jún. 2. 02:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!