Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki, aki beszél franciául...

Valaki, aki beszél franciául segítene nekem? Kéne tartanom egy előadást Lyonról, már megvan a szöveg magyarul, de azt franciául kéne előadnom és nem tudom senkivel lefordítani, google fordítóba pedig nem szeretném beírni, mert tele lesz hibákkal.

Figyelt kérdés

Lyon a keleti országrészben található a Rhone és a Saone folyók találkozásánál, Rhône megye székhelye. A város nevéből fakadóan lépten-nyomon oroszlánokkal találkozhatunk, szobor vagy kép formájában. Franciaország egyik legnagyobb városa, kulturális, tudományos és gasztronómiai központ, de történelmi óvárosa is gyönyörű.

Lyon Franciaország, és egyben az Európai Unió egyik legjelentősebb iparvárosa, ahol az új iparágak és technológiák jelentős szerephez jutnak. A 16. századtól a selyemszövés egyik legjelentősebb európai központjává vált, ennek ellenére Lyon legjelentősebb iparága a gépgyártás.

Két repülőtere van: Lyon-Saint Exupéry illetve Lyon-Bron és vasúti csomópont is, minden felől érkeznek ide vonatok.

Jelentős kutatási és oktatási központ is. Párizs után itt található a legtöbb felsőoktatási intézmény Franciaországban. Közel százezer diák jár valamelyik lyoni egyetemre.

Lyon az építészete is méltán híres. A Vieux Lyon, ami a maga nemében páratlan, egy 15. századi reneszánsz városmag, amely szinte teljes egészében fönnmaradt. A Place des Terreaux és a Városháza, ami az UNESCO világörökség része. A Három Gall Amfiteátrum. A Fourvière domb, amit a városiak csak imádkozó dombnak hívnak. A Saint-Nizier templom. A város egyik jelképe a párizsi Sacre Coeur mintájára épült Notre Dame de Fourvière-bazilika.

Nemcsak rengeteg park, kert és növény található Lyonban, de környezettudatosak is az emberek. Rengeteg a bicikli, sőt az egyik legnépszerűbb turistaprogram a biciklis idegenvezetés.

Lyon olyan séfek hazája, mint Paul Bocuse, a szakácsdinasztiából származó Michel Troisgros, Georges Blanc vagy az ifjú sztár, Nicolas Le Bec. Híresek a lyoni piacok is, ahol a mesterek csak szigorú mestervizsga után árulhatnak.

Lyon Európa egyik legmodernebb, legsokszínűbb és legbarátságosabb városa.



2014. jún. 2. 21:09
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam, nem csak ide beszartam a szöveget, de egyszerűen nem megy...
2014. jún. 2. 21:59
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha ilyen szöveget kell előadnod, nyilván nem vagy kezdő, tehát próbálkozz meg vele, legfeljebb kijavítjuk a hibákat.
2014. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy az vagyok csak a kedves francia tanárom kitalálta hogy, mindenkinek egy város be kell mutani és azt nem lehet alaptudással, mert lefordítom én azzal, csak akkor pattog, hogy mért nincs benne minden arról az adott városról... :s
2014. jún. 2. 22:20
 4/20 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom javasolni, hogy fordíts le annyit és ahogy tudsz, mi meg majd kijavítjuk, hozzátesszük, ami hiányzik. Ha egy-egy szót vagy fordulatot nem tudsz, írd magyarul, megértjük, és segítünk.

Ha az egész szöveget megcsináljuk neked, rövid időn belül kiderül, hogy idegen tollakkal ékeskedsz! Képzeld el, ha rákérdeznek valamire...

Ígérem, hogy segítek, de a minimumot elvárja az ember.


Fanny, que Dieu te bénisse, résiste à la tentation pour une fois! Sois avec nous, on va te laisser la joie de la correction, d'acc? Merci :)

2014. jún. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Egyébkén nem tudom, honnan vetted ezt a szöveget, kedves kérdező!

Nagyon jó lehetne, csak azt ne mondd, hogy Lyon "barátságos város"...

Nem az.

2014. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ez alső három mondat, eddig jó? Lyon est une commune située au centre-est de la France, au confluent du Rhône et de la Saône, résidence Rhône comté. En raison du nom de la ville, il ya beaucoup d'endroits pour rencontrer un lion comme une statue ou une image. L'une des plus grande ville de France, centre de la culture, de la science et gastronomique, bien que la vieille ville historique est magnifique.
2014. jún. 2. 22:43
 7/20 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a segítséget.:) Különféle oldalakról, wikipédiáról és saját írásból raktam össze, de akkor azt a részt átírom.:)
2014. jún. 2. 22:45
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Lyon est située dans l'Est de la France, où la Rhône et la Saone se rejoignent, elle est le chef-lieu du département Rhône. D'après son nom, on peut voir à chaque étape des lions, soit des statues, soit des images. Elle est l'une des plus grandes villes de la France, un centre culturel et gastronomique, mais sa vieille ville historique est aussi merveilleuse.

Lyon est une des villes industrielles les plus importantes en France, ainsi qu'à l'Union Européenne, où les nouveaux secteurs industriels et les nouvelles technologies ont un rôle significatif. Depuis la 16ème siècle, elle est devenue un des centres du tissage de la soie les plus importants en Europe, mais quand même le secteur industriel le plus significatif est la contruction mécanique.

Elle a deux aéroports: Lyon-Saint Exupéry et Lyon-Bron, et elle est également un centre de rail, des trains y arrivent de partout. Elle est même un centre important des recherches et de l'éducation. Après Paris, la plupart des établissements d'ensiegnement supérieurs se trouvent ici. Environ cent mille étudiants vont à l'une des universités de Lyon.

L'architecture de Lyon est aussi très célèbre. Vieux Lyon, qui est unique de son genre, est une partie de la ville de la Renaissance du 15ème siècle, qui a presque totalement survécu les années. La Place des Terreaux et la Mairie font partie du patrimoine mondial, de l'UNESCO. Les trois amphithéâtres gaulois. La colline Fourvière, qui n'est appelée que la colline priante par les lyonnais. L'église Saint-Nizier. Un symbole de la ville est la basilique Notre Dame de Fourvière, qui a été construite d'après le modèle du Sacré-Coeur de Paris.

Il n'y a pas que de nombreux parcs, jardins et plantes à Lyon, mais les gens sont conscients de l'environnement. On peut voir beaucoup de vélos, de plus un des activités touristiques les plus populaires est le guide de vélo.

Lyon est la patrie des fameux chefs, comme Paul Bocuse, Michel Troisgros qui est issu de la dinastie cusinière, Georges Blanc, ou le jeune star, Nicolas Le Bec. Les marchés lyonnaises sont aussi célèbres, où les "maîtres" ne peuvent vendre qu'après avoir passé un examen de maître stricte.

Lyon est une des villes les plus universelles, les plus modernes et les plus accueillantes.



Nem szó szerint van, de azért próbálkoztam.:) Julianna majd kijavít. Meg azt az UNESCO utáni részt magyarul se értettem teljesen, mert csak úgy "oda voltak dobálva" az építmények, úgyhogy franciául is úgy írtam.:)

2014. jún. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Uramisten nem tudom ki küldte el a teljes fordítást, de egy egész éjjeli szenvedéstől és egy tucat hisztirohamtól mentett meg! Nagyon szépen köszönöm!!:)
2014. jún. 2. 23:19
 10/20 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen! A többi hozzászólást még nem láttam, amikor írtam a kommentet...de igazuk volt, nem kellett volna helyetted megcsinálnom, csak gondoltam már úgyis itt az év vége, segítek egy kicsit.:)

Máskor viszont tényleg csináld inkább azt, hogy Te megírod az egészet, aztán ha nagyon fontosan érzed, akkor a kész szöveget ide kiírhatod, hogy kijavítsuk.

2014. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!