Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek mi a véleményetek?...

Nektek mi a véleményetek? DEXAM vagy BME? Jótanács tapasztalat alapján.

Figyelt kérdés
Nektek mi a véleményetek? DEXAM vagy BME? Tavasszal készültem írásbeli nyelvvizsgára mivel fontos a diplomám megszerzéséhez és mivel már 38 éves vagyok nem volt időm sokat szórakozni. Tavaly 1 sikeres Társalkodó szóbeli és két sikertelen BME-s vizsga (58%-56%) után a munkám miatt nem tudtam tovább készülni, így idén is tavasszal vágtam neki. Mivel tutira akartam menni Április végén DEXAM majd Május elején BME-s nyelvvizsgára jelentkeztem. A DEXAM 64 % tehát meglett a BME pedig 46%-ék pont az inverze . Dexam feladatok/levél 74%/56% BME Feladatok/levél 51%40%. Akkor összegezném nektek a tapasztalataimat. Induljunk ki abból hogy 2 hét alatt nem hülyültem meg teljesen. Míg a dexamos vizsgához 1 órát kellett autókáznom, addig a BME-s helyben volt így kipihentebb voltam. Mindenkinek csak javasolni tudom a DExam vizsgát, emberbarátibb mint a BME nem átverni akarnak a feladatokkal, hanem tényleg a tudásodra kíváncsiak. Én csak ajánlani tudom nektek. Bár nem használhatsz szótárt, de jól fel kell rá készülni egy stabil szókincs simán segíthet mindenkinek. Felejtsétek el a BME-s nyelvvizsgát mert csak egy pénzporszívó, ha a határon vagy hogy megfelelj próbálj ki mást. Ui. : Természetesen ez magánjellegű vélemény, tiszteletben tartok más nézőpontokat is de ez az én tapasztalatom ami kb.70-90. 000 FT. - vizsgadíj + egyéb költségekbe került.

2014. jún. 3. 00:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is DExampárti vagyok, a BME nagyon a pénzre utazik!
2014. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

DExamon voltam, (48%, 68% lett)

a BME feladatit kb 30-35%~ra tudtam volna, habár a DExam vizsgáján is megbuktam, de sokkal korrektebb volt, rossz kedvem volt aznap :S

2014. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor én bevédeném a BME vizsgát :D Én egynyelvűn voltam belőle novemberben. Szerintem pont, hogy nagyon könnyű. Szótárat lehet használni végig + rengeteg időd van. A szövegértési feladatok közül egyedül a hosszabb szöveges a nehezebb.

Egyébként nem vagyok pro angolos, nem is készültem rá sokat (kb. 3-4 napot a vizsga előtt átfutottam a felkészítő könyvet), és az első fele 100% lett. A levélírásra előtte lévő este kezdtem el készülgetni, az így lett 60%. Külön tanárhoz sem jártam. Egyszerűen az elmúlt 1-2 évben csak angol felirattal néztem sorikat/filmeket, rendszeresen olvasok dailymailt, és időnként játszottam PC-n játékokkal (természetesen nem magyarosítással :D).


Szóval szerintem max annak ördögtől való a BME, akinek a szövegértés nem megy annyira... De ha relatíve sokat olvasol és nézel filmeket, akkor tuti nem okoz nehézséget.

2015. febr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!