Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek így mennyire...

Szerintetek így mennyire lenne esélyem az angol OKTV-n?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam rajta,hogy indulnék jövőre.Az angolt 10 éve tanulom,felsőfokúm is van már.Alapjában véve jó a nyelvérzékem.A suliban 5 vagyok belőle,de ez nem jelent olyan nagyon sokat,mivel az OKTV-re többet kell tudni,mint amit ott tanulok (ráadásul azt amit most tanulunk,azt már általánosban tanultam).


Ha már elmegyek,nagyon szeretnék egy jó helyezést elérni.

És,ha pl. még most nyáron kezdenék rá készülni,a korábbi feladatokkal,meg szókincsfejlesztéssel,az sokat jelentene?



2014. jún. 4. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Nyelvi OKTV-ken mindig azok érnek el helyezést, akik éltek már az adott nyelvű országban vagy az egyik szülőjük/nagyszülőjük anyanyelve az, ami hivatalosan tilos, de ki lehet játszani.

Ettől függetlenül persze érdemes indulni.

2014. jún. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én ezt inkább az orosz nyelv esetében mondanám.Szerintem eléggé igaszságtalanság.Csak sajnos nem lehet tenni semmit ellene. :(


Angolból azért remélem nem csinálnak ilyet.Mert egy oroszul jól tudó ukrán,vagy kétnyelvű versenyző még elő is fordulhat,de briteket meg amerikaiakat nem tudok elképzelni.

De amúgy köszönöm a válaszod. :)

2014. jún. 4. 23:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 11.-ben és 12.-ben is voltam. Felsőfokúm van angolból, de egyszer sem jutottam be a döntőbe...Persze ez nem jelent semmit, de az tuti, hogy nagyon erős tudás kell hozzá.

Mindenképpen érdemes megpróbálni, nézd meg a korábbi évek feladatlapjait! Sok sikert kívánok! :)

2014. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Amúgy most tizedikes vagyok,de nem tudom számít-e.

Köszönöm a válaszodat :)

2014. jún. 5. 17:33
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Óraszám alapján osztják majd be, hogy melyik kategóriában kerülsz, szóval nem attól függ, hogy 11.-es vagy 12.-es vagy-e. Az oktatas.hu-n találod meg, hogy hogy megy a beosztás.
2014. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tagozatos,sem kéttannyelvűs,de a beosztást akkor megnézem.Szerintem nagyonjó hogy van ez a beosztás,így valamennyire igaszságos.
2014. jún. 5. 18:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van felsőfokúm, tagozatos osztályba jártam gimiben. 12.-ben két osztálytársam indult és azt hiszem a második fordulóban van olyan feladat, hogy egy angol nyelven elolvasott könyvet kell bemutatni. Az egész angolos csoport előtt előadták, és alig tudtam követni, nagyon nehéz volt a szókincse a szövegeknek, szerintem nagyon magas színvonalura összeállították az előadást, de egyikük sem jutott a döntőbe. Szerintem ne táplálj túl nagy reményeket, de ettől függetlenül hajrá! Szerintem csak profitálhatsz belőle, ha elindulsz, mindenhol csak előnyödre fog válni, ha jól tudsz angolul! :-)
2014. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Az elsőt megcáfolnám. Én benne voltam nyelvi OKTV-n az első 10-ben, de soha nem éltem az adott országban, és jóval kevesebb ideje tanultam a nyelvet, mint a kedves kérdező. (II. kategória volt ráadásul)

Szerintem, ha nagyon rákészülsz, lehet esélyed! ;)

2014. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
ha úgy érzed indulj neki,de készülj fel,hogy nem sok értelme van a konkrét versenyzésnek. Én felsőfokú után kezdtem el rá készülni, így is közel 400 új szót tanultam(mindkét forduló minden feladatát megcsináltam) ,tehàt ilyen szempontból hasznos volt. De azért írtam azt,hogy elmenni a versenyre nincs sok értelme,mert én amikor az idei 2.fordulót az anyanyelvi barátomnak megmutattam ,hogy mit kérdeztek,azt mondta olyan szavak vannak benne,meg olyan szerkezetek,amiket ő kb egy évben egyszer hasznàl ...Ráadásul az egész 2.forduló tele van flegma kéttanosokkal,meg nem egy gyerek mondta,hogy az anyja amerikai,ausztrál vagy ilyesmi... :(
2014. júl. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Már régi kérdés, de lehet, hogy valaki még meg fogja nézni a jövőben. Szeretnék valamit hozzáadni ahhoz, hogy "OKTV-n mindig csak anyanyelvi beszélők nyernek". (Személyes tapasztalat alapján mondom ezt, most az, hogy ez konkrétan milyen, az lényegtelen.)


Az első fordulót kb. hibátlanul meg tudja írni valaki, aki az adott nyelvet már nagyon sok ideje rendszeresen, napi szinten használja, de a második forduló egyáltalán nem olyan könnyű, itt konkrétan a nyelvi tesztre gondolok. Rengeteg olyan feladat van benne, amit csak megfelelő olvasottság vagy tájékozottság esetén lehet hibátlanul megoldani. Ha valaki nem az a típus, aki amúgy sokat olvas regényeket vagy újságot, annak a nyelvi teszt mindenképpen nehéz lesz.


A szóbeli ismét olyan dolog, hogy a témához megfelelő kifejezőkészség kell, és tudni kell a dolgokról érdemleges módon beszélni, nem csak végigrizsálni az egészet, mint egy nyelvvizsgán, mondjuk. Ha valaki nem tájékozott, nem nagyon fog menni.


Az meg, hogy tele van nagyképű kéttanosokkal, az való igaz, de az egyáltalán nem garancia arra, hogy ő be is jut a döntőbe. Az OKTV teljesen más kompetenciákat tesztel, mint a nyelvvizsga, ezért ez a "van felsőfokú nyelvvizsgám, indulhatok-e OKTV-re?" kérdés eléggé haszontalan, mert a szolid nyelvtudás szükséges, de egyáltalán nem elég. Rengeteg ember úgy készül egy nyelvi OKTV-re, mintha történelem vagy irodalom lenne (nagy dossziék, magolás, stb.). Egy nyelvvizsgán azt tesztelik, hogy egyáltalán tudod-e használni a nyelvet rendesen. Egy OKTV-n azt tesztelik, hogy /mire/ tudod használni a nyelvet (irodalmi nyelvhasználat, prezentációk előadása, valódi érvelés komoly témákról, nyelvi folyékonyság, jó intuícióra való hagyatkozás, ha nem tudsz valamit, kifejezések, amiket nem feltétlen használsz általánosságban). Attól még, mert valaki a kategóriai szabályok ellenére jelentkezik, egyáltalán nem jelenti azt, hogy meg is fogja nyerni. Nyilván nagyobb eséllyel indul, de ha valaki nem tudja az adott nyelvet rengeteg szituációban biztosan használni (ami nem adódik attól, hogy 10 éve tanulod a nyelvet vagy hogy gyerekkorod óta beszéled), akkor nem feltétlen fog jó pontot elérni.


Nem tudom, hogy ez most bátorító vagy eltántorító lesz inkább, de szerettem volna hozzászólni ehhez, ha esetleg valaki később még megnézi ezt a témát.

2016. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!