Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok jó tippeket mondani...

Tudnátok jó tippeket mondani nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés

Angolul szeretnék normálisan megtanulni. Ált.isk-ben és gimiben tanultam már, így kb rendelkezem egy viszonylagos csekélyke alaptudással. A passzív szókincsemet relatív nagynak mondanám, mert a középfokú szövegeket simán megértem, de a nyelvtan, ill. beszéd-és íráskészség erősen fejlesztésre szorul. :))

Érdeklődnék, hogy milyen módszereket ajánlanátok itthoni tanulásra? Milyen könyveket, feladatokat stb. Gondoltam arra, hogy szerzek valami fullkezdő könyvet és nekiugrom az alapoknak, de ahogy magamat ismerem, az első x oldalt csak átpörgetném, hogy "jó, én ezt úgyis tudom".


2014. jún. 6. 06:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen kezdő könyvvel fölöslegesen rabolod az idődet. Ha tankönyvet akarsz - az is egy módszer - legalábbis pre-intermediate-et vegyél, de akár intermediate-et is, viszont nem árt a tanári könyv is mellé, hogy ellenőrizni tudd a megoldásaidat.

Beszélni nyilván beszéd útján tudsz megtanulni, pl barátaiddal angolul beszéltek, vagy interneten keresel nyelvgyakorló chatfórumokat, pl sharedtalk.com. Írni meg - bármily meglepő: írással. Ez egy nagyon jó gyakorlókönyv levélfeladatokkal, mintamegoldásokkal, kifejezésekkel: [link]

Azért nem ártana egy tanár, aki kijavít és értékel, tanácsot ad a továbbfejlődéshez. Ezen kívül természetesen olvass angolul, bármit, ami érdekel és nézz filmeket, kezdetben angol felirattal, majd anélkül. És az örök slágeroldal az [link] ahol minden van minden szinten. És használj egynyelvű internetes szótárokat, azok hitelesebb definiciókat adnak, és fejlesztik a szövegértésedet is. Pl [link] vagy [link]

2014. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!