Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy jobb nézni a filmeket?...

Hogy jobb nézni a filmeket? Eredeti hang magyar felirat, eredeti hang eredeti felirat?

Figyelt kérdés

2014. jún. 6. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahogy neked jólesik.
2014. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, de nyelvtanulás szempontjából persze eredeti felirattal.
2014. jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Nyelvtanulás szempontjából mindenképp eredeti hang + eredeti felirat.

Még jobb, ha megnézel egy olyan filmet, amit betéve tudsz (tudod, mikor mi történik, mikor miről beszélnek), és minden feliratot kikapcsolsz alóla.

2014. jún. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
ez attól függ, hogy mennyire tudod az adott nyelvet és hogy csak szórakozásból vagy nyelvtanulás, gyakorlás céljából nézed-e
2014. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
eredeti hang, felirat nélkül
2014. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyelvtanulás céljából akarom nézni a filmeket és még annyira nem tudom a nyelvet.Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 7. 09:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha annyira nem tudod, akkor a hang és a felirat nyelve ne legyen ugyanaz, valamelyik legyen magyar. Csinálhatod úgy is, bár én ezt zenével szoktam, hogy látod a feliratban a szót idegen nyelven, és megnézed a szótárban, hogy mit jelent. Ha sokat nézed így ugyanazokat a filmeket, akkor egy idő múlva már megragadnak a szavak. Én ezt régebben úgy csináltam, hogy néztem a dalszöveget és kiszótáraztam.
2014. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!