Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam ezek...

Melyik nyelvet válasszam ezek közül 2. nyelvnek? ( német, francia, olasz, orosz ) bővebben lent

Figyelt kérdés

Azt hallottam attól is függ, milyen pályán szeretnék majd később elhelyezkedni. (Japán tolmács, vagy pszichológus, bár ettől még jóval odébb vagyok.) Így magamban gondolkodtam a nyelvekről,erre jutottam:

-német: ésszerű lenne ezt tanulni, a szomszéd országok meg a munka miatt, de szerintem ha angolul tudok nem sok értelme van németül beszélni

-francia: azt hallottam nagyon nehéz nyelv, de 1-2 szón kívül egy kukkot se tudok

-olasz: na, ez az egy nyelv, ami abszolút de nem érdekel, bár sose tudni

-orosz: a szüleim mondják, hogy nem ártana oroszul tudni, de szerintem nem sok értelme van oroszul tanulni, de azért érdekes nyelv


Szóval inkább azt kérdezném, melyiket éri meg a legjobban tanulni az angol mellé? És a későbbi terveimhez?


2010. jan. 1. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Valójában most hasznosságot kérded, avagy azt hogy nyelvtanilag melyik a könnyebb?

Német: angol után kínszenvedés tanulni, a németet jó korán kell elkezdeni ahhoz, hogy a német logikája beivódjon a fejedbe.

Hasznosság: a német ipar miatt hasznos.

francia: ez hasonlít a legjobban az angolhoz, egy kicsit fura nyelv nekem (német-latinos vagyok persze angolt is tanulok)összekeveredett a frankkal és a latinnal, az angol sókincs 60%a román (azaz római) eredetű, amiből 3/4 francia, 1/4 középkori latin. Kiejtése, fonetikája borzaasztóbb, de egy angolos értheti ezt. A tudomány 2. nyelve ez, nyelvtanilag hasonlít az angolra, csak sokkal többet kell vele civódni a szótövek nélkül. (amúgy angol után minden nyelvvel szokott civódni az ember...)

olasz: hasznossága abszolúte nincs, de a legszebb nyelv a világon, és viszonylag könnyebb tanulni, mint pl. a németet.

orosz: angoltudással sopkat ér, mert az orosz piac, egy nagy befojásolója az EU-nak, szláv nyelv, 3 múlt idő van, a nemek logikusabbak mint a németé, írása fonetikus, csak aza baj, hogy cirill alphabétumot használnak, ami igazán megnehezíti a tanunlást.

Remélem vmennyit segítettem, mondom, a piac 2 nyelve: a német, orosz.

2010. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Német: Szerintem semmiképp. 6 év angol után kezdtem el gimiben tanulni, de nekem maga a nyelv sem tetszik, és szerintem tök nehéz. :S

Francia: szerintem nagyon szép hangzású nyelv, bár egy szót sem tudok...

Olasz: az osztályunkban van sok olaszos, egész jól boldogulnak vele (sokkal jobban, mint mi a némettel)

Orosz: szerintem a mai fiatalságból nagyon kevesen beszélnek oroszul, lehet megérné.

18L

2010. jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
94%

ha például az iparban szeretnél tevékenykedni akkor oroszt ajánlom,mivel Oroszország az egyik legnagyobb ipari ország.

német azért lenne jó,mert azt nyugaton több mint 6 ország is beszéli hivatalos,és nem hivatalos nyelvként.

szerintem ezen kettő közül válassz.

2010. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Jó, hogy nyomjátok Oroszországot a gyakkerdeseken, de gazdaságilag nulla. Csak olajuk és földgázuk van.


Lehet lepontozni, de ez az igazság.

2010. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak olajuk és földgázuk van lol. :D

Azok nélkül meg összeomlana az élet Magyarországon... :D

2010. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát én a francia és az orosz között vacilálok még.
2010. jan. 1. 23:59
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

az oroszról nem tudok mit mondani.


Én franciát tanulok, és nekem az angol után nagyon könnyen megy. A nyelvtana majdnem mindig visszavezethető az angolra, ritkán van eltérés, akkor se sok. A szavak nagy résza szinte ugyanaz. És simán el lehet helyezkedni vele, mert nem sokaknak van használható francia nyelvtudása Mo.-n.

2010. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha e 2 közül kell választani, akkor francia.

De amúgy én a németet ajánlanám.

2010. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!