Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezekkel a "képességekkel"...

Ezekkel a "képességekkel" melyik felsőfokú nyelvvizsgát válasszam?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy most megyek egyetemre, tehát mivel ott nem akarok szenvedni egy felsőfokúval, úgy döntöttem, hogy most kezdek magammal valamit a nyáron.


BME középfokúm megvan, előtte jártam egy nagyon fain katedrás nyelvtanfolyamra. Tehát főként ennek köszönhetően sikerült ezt összehoznom. Tervezem most is, hogy elmegyek valami felsőfokúra felhúzó tanfolyamra, de az csak 32 órás általában.


Na helyzet az, hogy amikor én mentem BME-n, akkor még csak kétnyelvű volt. Tehát olyan nyelvvizsgát szeretnék, ami egynyelvű, mert majdnem a fordítás miatt húztak meg.:D Szövegérteni úgy ahogy tudok. A szókincsemet folyamatosan fejlesztem, de hát az sohase lesz kész:D. A levél ugye lutri, a magnó szintúgy. A nyelvtannal egyre kevésbé állok hadilábon. Szóval nagyjából az már a felsőfokra kész van. De mindent egybevetve inkább tapasztalatokat szeretnék, hogy melyikre lenne érdemes menni, melyik volt nektek jó, és sikeres. Ahol ha rá is mentek a nyelvtanra, akkor sem volt vészes, ahol a szövegértés teljesíthető, a levél szintúgy. És nincs fordítás, meg közvetítés, meg összefoglalás.


Köszönöm válaszaitokat!


Ja, és ha valaki végigolvasta, akkor tudtok ajánlani esetleg könyveket? Amiből érdemes tanulni?


2014. jún. 7. 20:35
 1/2 A kérdező kommentje:
És azt nem írtam, hogy tök mindegy, hogy milyen "mezei" egyetem saját nyelvvizsgája.. A célom a bizonyítvány megszerzése minél előbb:)
2014. jún. 7. 20:40
 2/2 anonim ***** válasza:
Euro egynyelvű változatához vagy ECL-hez mit szólsz? TELC felsőfokú is van.
2014. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!