Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miből lehet felkészülni...

Miből lehet felkészülni nyelvizsgára?

Figyelt kérdés
City and Guilds nyelvizsgát készülök csinálni, s kicsit kéne még bővíteni a szókincsem, de ezt szeretném intenzíven, feladatok gyakorlásával, illetve listeninges feladatokkal csinálni. Milyen könyv lenne/feladatgyűjtemény lenne erre alkalmas???? (A City and guilds hivatalos könyvén kívül)

2014. jún. 8. 00:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Középfokú nyelvizsga
2014. jún. 8. 00:26
 2/4 anonim ***** válasza:
El se hinnéd, könyvbből, egy könyvesbolt szarsáig van vbele. Tökmindegy, hogy hova mész vizsgázni, a követelmények lényegében ugyanazok. Szókincsbővítésre ott az 1000 kérdés 1000 válasz.
2014. jún. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én most csináltam city and guild próba középfokú érettségit, simán átmentem volna eddig: listening 78%, reading 86% és a writingot most javítják. Én még csak most kezdem el majd a B2-es könyvet, egy csomó részt nem értettem belőle, hiszen szókincsem még nem kéne hogy legyen hozzá, de így is simán megcsináltam. Readingnél a szövegkörnyezet miatt ki lehetett simán következtetni, listening meg a válaszoknál volt nekem nehéz, mivel azok tartalmaztak számomra idegen szavakat, de amúgy tök simán érteni lehetett. A szóbeli kimaradt a tesztből, d eazzal sincs bajom. Egyszerű vizsga nagyon. :)


Egyébként ahogy előttem írták, 1000 kérdés, 1000 válasz című könyv. Az angol tanárom is ezt ajánlotta, nyáron meg is veszem. :)

2014. jún. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy középfokú érettségi.
2014. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!