Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt mondhatom így angolul? Mi...

Ezt mondhatom így angolul? Mi volt a baja az angol tanáromnak ezzel? Segítenél?

Figyelt kérdés

Az egyik angol dolgozatomban az volt a szövegben, hogy az emberek lábbal hajtják a biciklit. Majd volt egy kérdés, hogy hogyan hajtották az emberek régen a biciklit?

Én ezt válaszoltam (max 6 szót lehetett és a they meg volt adva)

they pushed it with their legs

erre a tanár bekarikázta a "it with" részt pirossal, hogy az rossz és nem is adott rá pontos...miért? Azt hittem az "it" szócskával vissza lehet utalni az alanyra...rosszul tudom?

Most amiatt elakadtam, mert nem tudom mondhatom e ezt a tételdolgozatomban:

I've been learning english for 9 years now, which sound like a long time, but at primary school i wasn't really interested in IT....stb

Bele írhatom? EZ így jó? Akkor mi volt a hiba előzőleg, miért javított ki a tanárom? nem értem...:(

Valaki segítsen kérlek titeket!


Nagyon szépen köszönöm, MEGY A ZÖLD! :))


18/L



2014. jún. 8. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első javíást nem értem, nekem nem tűnik rossznak. Viszont a másik mondatban harmadik személy, szóval which soundS like... A többi szerintem jó. :)
2014. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ó igen, észre sem vettem, elgépeltem. :)

Köszi!


Igen, ez az, nekem is jónak tűnt, de elbizonytalanított...:/ elfelejtettem megkérdezni tőle, pedig jó lett volna tudni, hogy legközelebb ne hibázzak

Ment a zöld! :)


Várom a további válaszokat is! :D

2014. jún. 8. 10:18
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Esetleg az eredeti kérdés többesszámban volt és így a visszautaló szócska is them kell, hogy legyen it helyett? Csak tippelek, mivel nem látom az eredeti kérdést.


A második mondatod jó, kivéve, hogy az English nagy betű és a sound többes szám, ahogy az első is írta.

2014. jún. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ment a zöld neked is! :)

A kérdés így szólt:

How did people use to drive the bike in the past?

Mivel a biciklit általános alanynak vettem, it-tel utaltam vissza rá...:) Ezért nem értem...

2014. jún. 8. 10:28
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Esetleg by?
2014. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Téényleg erre nem is gondoltam :D Lehet ez volt a gond. Viszont a szövegből szedtem azt tudom, és ott is "with"-el említették...na mind1, azt hiszem ezt már sosem tudom meg, akkor mi volt a gond. :) Egy hét után rákérdezni a dolgozat nélkül, ciki. :)

Köszönöm, ment a zöld!

2014. jún. 8. 11:16
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Biztos, hogy nem by. Nincs olyan, hogy by leg. Ha egy eszközzel végzed a cselekvést, az with. A dolgozatban a válaszod jó, néha a tanárokkal is előfordul, hogy valamit rosszul javítanak.
2014. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

And is it correct? :D


I watch many films in original version or subtitled films and i often I read English sites about themes i'm interested in.

2014. jún. 8. 11:47
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

I watch many films in THEIR original versionS or subtitled films and I often read English LANGUAGE sites about themes I'm interested in.


THEY'VE PEDALLED WITH THEIR FEET.

A hiba szerintem ott volt, hogy nem labbal nyomtak. Hanem labbal hajtottak.


I've been learning English for 9 years now, which soundS like a long time, but at primary school I wasn't really interested in IT....stb JO

2014. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ki is pontozta le a 7-es választ és miért is?
2014. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!