Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelviskolában lehet a...

Melyik nyelviskolában lehet a leggyorsabban és leghatékonyabban tanulni az angolt?

Figyelt kérdés
Egy év alatt vajon eljuthatok a középfokú nyelvvizsgáig? Ha igen, hogyan? Eléggé az elején vagyok a nyelvtanulásnak. Köszi a válaszokat.
2014. jún. 10. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom melyik városban élsz ha pesti vagy akkor talán a Manhattan nyelviskolát ajánlanám az Örs vezér térnél.

Nem tudom most, mi a helyzet de én sok angol tanfolyam és sok iskola után ott értettem meg igazán az angolt. És árban sem voltak rosszak.


Nekünk 2 tanárnőnk volt nagyon türelmesek, aranyosak voltak.

Az órákon rengeteg hanganyagot hallgattunk és, ami a legjobb volt, hogy nagyon sokat beszéltettek minket. Kis, pár fős csoportokat indítottak így mindenkire oda tudtak figyelni párbeszéd közben.

A legtöbb embernél az a baj, hogy nem mer megszólalni. Hát itt meg kellett!


Rengeteget játszottunk órán, hogy ne legyen unalmas és száraz. Pl. cetlikre szavakat írtunk és mindenki húzott egyet és körül kellett írnia mi az és ki kellett találni. Persze kérdezni is csak angolul lehetett.

És voltak önálló házi feladatok, amiket ott megbeszéltünk.

Anyanyelvi tanárok is voltak és alapfok után már ők is beugrottak.

Egy év alatt simán meg lehet tanulni középfokon mert ha úgy vesszük alapra elég egy szorgalmas és értelmes embernek kb. 200-250 óra.

Én minden nap h-p-ig 5 órát mentem 3 hónapig és egész szépen ment a végén.

Egy év alatt kellő szorgalommal még a középfoknál is jobban megtanulhatsz.

2014. jún. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben több nyelviskolában megfordultam, még ugyanannak a sulinak két csoportjában is más volt a tanár, másképp haladtunk. A csoporttól is függ, egyszer kifogtam két barmot, akik állandóan ökörködtek, házifeladatot nem csináltak egyszer sem, azzal ment el az óra fele, hogy a tanár próbálta őket nyüstölni, azok meg vihogtak mindenen. Míg ugyanannak a másik csoportjában gyorsan haladtunk.


Az, hogy mennyire lesz hatékony, az elsősorban rajtad múlik.

Amúgy egy év kevés a rendes középfokú nyelvtudásig, főleg ha mást is tanulsz mellette vagy dolgozol.

2014. jún. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jó hogy írtatok! :) Igen, pesti vagyok, és az Örshöz közel is lakom. :) Megnézem a Manhattant. Szorgalmas vagyok, de nyelvtanulásból elég "gyengének" érzem magam.. a diplomámhoz már "csak" ez hiányzik amúgy.
2014. jún. 11. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!