Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euro vagy Ielts angol felsőfok...

Euro vagy Ielts angol felsőfokú nyelvvizsgát csináljak?

Figyelt kérdés
Nyár végén, vagy ősszel szeretném letenni a felsőfokú angol nyelvvizsgát. Eddig az Ielts vizsgájára gondoltam, de most tudtam meg, hogy az csak 2 évig érvényes és utána meg újra le kell tenni. Igazából nekem most csak a felvételihez kellenének a pontok, magyar egyetemhez. Mesterképzésre viszont szeretnék külföldre menni, sőt, nem is Magyarországon képzelem el a jövőmet. Tehát mindenképpen kell majd valami komolyabb nyelvvizsga. Viszont nem tudom, hogy várjak-e vele és most válasszam a könnyebbiket (Euro), amivel ugyanúgy megvan a pontom, de külföldön semmit sem ér, és majd később tegyek le valami komolyabbat (Ielts, Cambridge), vagy már most válasszam a nehezebbet, amit utána 2 évente újítanom kell? Ti hogy döntenétek?

2014. jún. 11. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél le egy ecl-t, ahhoz adnak magyar és európai bizonyítványt is, ráadásul fele annyi mint egy ielts.
2014. jún. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Mikor először olvastam én is erre gondoltam, Menj az ECL-re vagy a city&guilds-re! (ez is elismert külföldön) az érvényességéről sajnos nem tudok, de nem olyan drága, mint egy ielts vagy cambridge
2014. jún. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Ielts jóval komolyabb, mint az Euro, viszont külföldön az Euro-t nem ismerik el. Az Ieltset meg újíttatni kell, ha jól tudom. Nekünk az angoltanárunk azt mondta, hogy a Cambridge CAE vizsgát viszont nem kell újíttatni, és az is ugyanolyan jó (az Ielts is Cambridge, csak ez tulajdonképpen egy szintfelmérő vizsga, nem lehet megbukni rajta, talán ezért is vonz mindenkit annyira (engem is)). Szóval ha külföld, és komoly, akkor talán a Cambridge CAE a legjobb, árban szerintem nincs nagy különbség a CAE és az Ielts között.


A city&guildset felejtsük el szerintem :D Velünk a suliban csináltattak belőle próbavizsgát minden szinten, és hát... nem valami színvonalas. :'D A felsőfokú vizsgasora az szerintem egy Cambridge alapfokúnak feleltethető meg. Vannak nála ezerszer jobbak.

2014. okt. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
CAE
2017. máj. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!