Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miből lehet a legkönnyebben...

Miből lehet a legkönnyebben megtanulni franciául?

Figyelt kérdés
Gimiben tanultam négy évig a F.-E.-E. könyvből, de szerintem nem az igazi, a feladatok is egy kaptafára mennek, a nyelvtani részt részt se magyarázza túl érthetően, részletesen. A szavak és az igeragozás még megy, azt be tudom gyakorolni, de a nyelvtani dolgokat ritkán értem meg. Most hogy leérettségizem, szeretném az eddigi tudásom egy elfogadható szintre fejleszteni. Valaki ismer valami jó könyvet vagy online oldalt erre? A hallás utáni részt filmekből meg francia csatornák nézéséből szoktam gyakorolni, valamennyire még meg is értem, de ha nekem kéne ezeket a mondatokat összerakni, nagy bajban lennék.

2014. jún. 15. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én jelenleg A1-es szinten vagyok franciából.

Most nyáron szeretnék elérni egy nagyon-nagyon erős B1-es (alapfokú)szintre.


Én a Kreatív nyelv kezdő pakkot tervezem használni.

2014. jún. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én mielőtt kijöttem külföldre, könyvtárból az "Allons-y"-t kölcsönöztem ki és azt forgattam. Bár volt már középfokú nyelvvizsgám amit érettségi után tettem, de 5 év alatt annyit felejtettem hogy meg se bírtam szólalni. Az a könyv előhozta az emlékeket, szerintem nagyon jó a felépítése. Egyértelmű, szerintem önálló tanuláshoz szuper. Nem is értem a suliban miért nem azt használtuk. A France Euro Express ahhoz képest nagy nulla.

Ja és a kreativ francia csomagot is érdemes hozzá olvasgatni/hallgatni a kifejezések miatt. Bár az nagyon unalmas, de az is hasznos.

2014. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
tök jó, hogy nem csak én gondolom ezt a FEE-ről... nekem semmit nem ért, alig tudok valamit franciául...
2014. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem az is baj, hogy a tanár se igen magyarázott el semmit, csak mondott rá egy-két példát, és annyi. Na most a könyvben is nagyjából ennyi van. Utána van egy tucat feladat, de gyakorlatilag egyformák, és legtöbbször meg se értem, hogy mit kéne ezzel kezdeni, mert nincs előtte érthető magyarázat. Az, hogy egy nyelvtani részt 3 rövid mondatban leír, nekem semmire sem elég. Viszont nagyon szeretném megtanulni, de nem találtam eddig még jó könyvet hozzá. Nem is értem, hogy egy ilyen könyvből hogyan akarnak középszintű tudást megtanítani.
2014. jún. 15. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!