Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt, olaszt vagy franciát...

Spanyolt, olaszt vagy franciát tanuljak? (több lent)

Figyelt kérdés
Most szereztem meg az angol középfokú nyelvvizsgámat. Jövőre szeretném letenni a német B2-t. Utána pedig nem tudom eldönteni, hogy spanyol, olasz vagy francia legyen a harmadik.. Szerintetek melyik a legcélszerűbb, leghasznosabb? 16/L

2014. jún. 20. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Francia
2014. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Francia.
2014. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
olaasz
2014. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszii :) Akkor az lesz :)
2014. jún. 20. 20:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem előbb az angolt és a németet kellene magasabb szintre hozni. Munkahelyeken, külföldön a középfok még nem egy magas szint. Otthoni, multinál munkavégzésre kevés, mert oda folyékony nyelvtudás kell, már eleve angolul interjúztatnak. Külföldre meg még a mosogatáshoz elég, rendes irodai munkára nem.

Úgyhogy előre azt mondanám, hogy egyiket sem, amíg a másik kettőn nem tudsz jobban.


Utána a spanyolt vagy a franciát mondanám, attól függ milyen céljaid vannak. A spanyol szerintem hasznosabb az olasznál.

2014. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) Most tettem le az angol felsofokom, a nemet kozepfokot pedig nyar vegen fogom. Tanulok spanyolul es franciaul is egy ideje. A spanyolt elobb keztem es neked is ezt ajanlom. Mindketto nyelv a latinbol ered, sok az egyforma szo, a nyelvtan is hasonlo. Mindenki azt mondta hogy a franciaval szenvedni fogok, de nem igy lett, hala a spanyolnak. Szoval en mindenkeppen a spanyolt ajanlom elsonek:) Sok sikert! 16/L
2014. jún. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat :)

Megfogadom a tanacsod, hogy magasabb szintre fejlesztem magam es majd csak azutan kezdem el vmelyiket.

2014. jún. 22. 10:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem döntsd el hogy hol szeretnél élni, dolgozni :) Ha pl spanyolországban, mexikóban akarsz akkor a spanyol. De ha mondjuk olaszban akkor olasz:) Ez rajtad múlik!:))
2014. jún. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A munkaerőpiacon SEMMIT nem ér a középfokú nyelvtudás. Úgyhogy a mennyiség helyett a minőségre menjél inkább. Angol-német felsőfokig meg se forduljon a fejedben másik nyelv. Aztán egyetemen menj olyan szakra ahol angolul, de inkább németül lehet tanulni hogy anyanyelvi szintre hozd fel, és simán kapsz munkát utána.
2014. júl. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A középfok és a felsőfok között nincs szinte semmi különbség. A magyarországi nyelvvizsgák nem érnek semmit, nem jelentenek valódi nyelvtudást. Azt csak az életben lehet szerezni, anyanyelvi környezetben. Egyébként meg cseszheted, akármilyen nyelvvizsgád is van.


Én angolt és spanyolt tanultam, mindkettőből van középfokú nyelvvizsgám, de sajnos egyikből sem vagyok tárgyalóképes. Angolul megszólalni sem tudok, spanyolul úgy, ahogy eltársalgok, a hétköznapi életben talán boldogulnék, de a munkaerőpiacon sajnos nem sokat érnék vele.

2014. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!