Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hátrány ha Origón 34 soros...

Hátrány ha Origón 34 soros levelet írtam?

Figyelt kérdés
Meg volt adva, hogy 17-20 soros levelet kell írni. Ebben a levélben 5 tág témára kellett kitérni. Egyszerűen lehetetlen volt 17-20 sorba beletömöríteni úgy, hogy középfokúnak hasson. Nem is fért ki a megadott oldalra, azt javasolták, hogy írjam a feladatsor hátuljára (volt egy üres oldal a végén). Szerintetek azt még értékelik?

2014. jún. 20. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. +/- néhány sor még beleférhet, de kétszer annyit írni, mint a megengedett, az azért már túlzás.
2014. jún. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De ugyan hogy fér bele 17-20 sorba a következő?

- megköszönni a levelet (kb 2-3 sor)

- elmesélni hogy én milyen filmeket/adásokat nézek (kb 6-7 sor)

- írni arról, hogy hol nézek filmet, moziban vagy otthon. mindkettő előnyét hátrányát leírni (kb 9-10 sor)

- mesélni a legutóbbi film részletes tartalmáról (kb 7-8 sor)

- ezt a filmet ajánlani a levelezőtársnak (2-3 sor)


Szerintem ennél rövidebben nem lehet megoldani max alapfokon. :/


Amúgy a "Nem valószínű" mire vonatkozott? Arra, hogy hátrány-e, vagy arra, hogy értékelik-e?

2014. jún. 20. 22:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok, maximalista vagy. Ha ők ennyit határoztak meg, akkor az egyes témákban rövidebb kidolgozást vártak, tömörebbet, nem regényt. Más elképzelésed van a középfokról, mint nekik. Elképzelhetőnek tartom, hogy nem értékelik. == jel után írom a lehetséges sorszámokat a tied után.

"megköszönni a levelet (kb 2-3 sor) == 2

- elmesélni hogy én milyen filmeket/adásokat nézek (kb 6-7 sor) == 3 sor, felsorolás

- írni arról, hogy hol nézek filmet, moziban vagy otthon. mindkettő előnyét hátrányát leírni (kb 9-10 sor) == 5 sor, kevesebb szempont, röviden, lényegretörően

- mesélni a legutóbbi film részletes tartalmáról (kb 7-8 sor) == 5 sor, gondolom, nem szerepelt az a szó, hogy részletes.

- ezt a filmet ajánlani a levelezőtársnak (2-3 sor) == 2 sor

2014. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

így volt írva, hogy "Írj részletesen a tartalmáról!".


És rájöttem, hogy egy kimaradt: - térj ki arra is, hogy rád milyen hatással volt ez a film (kb 2-3 sor)


Igen szerintem is maximalista vagyok, és már megbántam, hogy középfokra mentem és nem felsőre. Remélem azért értékelni fogják, mert ha nem akkor ugrott a formaiságra adható pont, mert ugye a végén van a befejezés és az elköszönés.


A mellettem ülő csaj 2 oldalt írt a lapra (1-2 rövidebb lehúzással) és ez azt jelenti, hogy ő kb 50 sorosat írt. (Nem, nem lestem, csak mikor adtuk be a feladatlapokat, láttam.)


Egyébként köszönöm a válaszokat! Reménykedek abban, hogy pontozzák.

2014. jún. 20. 22:57
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy ez a 17-20 sor begépelt szövegre vonatkozik? Mert megvettem a Nagy ORIGÓ nyelvvizsgakönyvet és abban 17-20 soros levelek vannak a megoldókulcsban 11-12-es betűmérettel. Az kb annyi, mint amit én írtam, csak írott betűkkel.
2014. jún. 20. 22:59
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Örülhetsz ha nem vonnak le érte, bár szerintem ennyivel miért ne lehetne többet írni (ha jó)
2014. jún. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem gépelt szövegre gondoltak, ez biztos. Magyar érettségin is legalább 4 oldalt kell írni, de ha gépelt szövegre gondolnának, akkor egyrészt a 4 kézzel írott oldal begépelve max 2 lenne, másrészt bele sem férne az ember az időbe.

Sok szerencsét kívánok, de nagyon ne reménykedj - nekik nem az a céljuk, hogy Te átmenj.

2014. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Majd írd már meg, hogyan értékelték, mennyi pontot

adtak rá

2014. jún. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Lehet nem az a céljuk, hogy átmenj, de az sem a fő céljuk (pláne nem az Origónak), hogy megbukj (szerintem).


Mindenesetre köszönöm a "biztatást", majd írok, hogy hány pontot adtak rá. Június 14-én voltam vizsgázni, szóval Július elején lesz vizsgaeredmény, de ha esetleg hamarabb közlik az eredményeket, akkor írok.

2014. jún. 21. 20:36
 10/14 A kérdező kommentje:
17/20 pontot adtak :)
2014. jún. 30. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!