Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudom anya nyelvi...

GeorgeJ kérdése:

Hogyan tudom anya nyelvi szinten megtanulni angolul? (Bővebben lent )

Figyelt kérdés

Leíva csak csak tudom le fordítani a mondatokat magyaról- angora angolról- magyara

De ha beszélgetni kell nem tudom reflex szerűén értelmezni a mondatot

és magamba le fordítani meg persze válaszolni is a mondatra

Van egy kis hatás szünet

Meg van amikor az akcentus is bekavar


Valami gyakorlási módszer ?

Feliratos film nézés zene hallgatás vagy mit tegyek ?



2014. jún. 25. 02:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Legjobb lenne ha kimennél külföldre, de a filmnézés (lehetőleg angol nyelven és angol felirattal) is hasznos tud lenni. Esetleg az angol nyelvű számítógépes játékok is sokat segíthetnek.


Zenehallgatás nem sokat ér, csak akkor, ha közben nem csinálsz semmi mást. Én legalábbis hajlamos vagyok csak a dallamra figyelni, magára a szövegre nem, főleg, ha közben más elfoglaltságom is van.

2014. jún. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hosszabb ideig kell élned ahhoz angol nyelvi közegben úgy, hogy napi szinten csak az angolt használod. A legtöbben azt mndták min. 1 év, mire teljesen magabiztosan, reflexszerűen és viszonylag jól tudod beszélni a nyelvet kint, hiába tanultad már itthon.

VAn egy ismerősöm aki felsőfokú német nyelvvizsgával ment ki és neki is kb 1 év volt mire ténylegesen ilyen jól beszélte a nyelvet. Itthon max. gyakoroloni tudod, de anyanyelvi szinten megtanulni nem

2014. jún. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

"Hogyan tudom anya nyelvi szinten megtanulni angolul"


Ha a rendelkezésedre álló nemtomhány év alatt nem sikerült megtanulni anyanyelvi szinten az anyanyelvedet, az angol se lesz könnyű!

2014. jún. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Mát lerágott csont hogy egy felnőtt (ha ebben a korban tanulja) anyanyelvi szinten sosem tanul meg egy idegen nyelvet.


Az a szint amiről írsz sok gyakorlással elsajátítható, de elsősorban élő beszédet kell gyakorolni.

2014. jún. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Seems like you meant you wanted to learn Hungarian at a native level. You are doing quite well so far, keep the good work! :D
2014. jún. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez csak úgy fog menni, ha rendszeresen beszélgetsz valakivel, aki már anyanyelvi szinten beszéli.


Anyanyelvi szint egyébként nem abból áll, hogy gyorsan lefordítod magyarra, hanem egy az egyben megérted és elfogadod angolul s reflexből tudod rá a választ.


Szóbeli gyakorlás előtt nem árt egy jó alapot szerezni sok regényolvasással és filmnézéssel, különben nem tudsz egyről a kettőre jutni. Filmeket jobb lenne felirat nélkül nézni, mert a valóságban senki sem lesz feliratozva.

2014. jún. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-os,

Hiaba vigyorogsz, mert vannak hibaid.

It seems you want to learn Hungarian at a native speaker's level. You are doing quite well so far, keep up the good work! :D

2014. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


Me missing the "it" out is an actual grammar mistake, but it is quite usual to make even amongst natives. All the other differences are just variations and I can't see why you consider them incorrect.

2014. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Me missing the "it" out"...

Go away!

2014. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
just what's your problem again?
2014. jún. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!