Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak hatékonyan...

Hogyan tanuljak hatékonyan nyelvet?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, egyetemre járok. Úgy döntöttem hogy ezt a nyarat a nyelvtanulásnak szentelem, hiszen hiába tanultam angolt, mind középiskolában mind az egyetemen nagyon alapszinten oktatták. Zavar hogy nehezen teszem össze a mondatokat, a szókincsem hiába fejlesztem 1 hét alatt elfelejtem azokat a szavakat amiket kijegyzeteltem. Bánt, és valamilyen szinten "félek" angolul megszólalni, nehogy hülyeséget mondjak.. Tanfolyamokra jelen esetben még nincs lehetőségem és úgy gondolom ahhoz is kell egy alap tudás hogy elkezdje valaki.

Tippek, ti hogyan kezdenétek neki? Mivel kezdenétek, naponta mennyit szánnátok az angolra? Várom válaszaitokat! Köszönöm! :)



2014. jún. 25. 17:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Bár nem helyettesíti az igazi angol tanfolyamokat,de gyakorlónak jó. Ezek ingyenesek.

Az alábbi inkább mondatokkal foglalkozik,később pedig valós cikkeket lehet fordítgatni ekkor már egymást javítják a felhasználók,ami azért nem mindig tökéletes:)

www.duolingo.com

Míg a következő szavak memorizálására jó

www.memrise.com

Ez pedig egy oldal,ahol hírek vannak három nehézségi szinten megjelenítve. Az utolsó az eredeti szöveggel.

www.newsinlevels.com


Ezen kívül angol nyelvű tv adásokat is érdemes hallgatni.

2014. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!