Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon nehéz a spanyol?...

Nagyon nehéz a spanyol? Akcentus nélkül meglehet tanulni? (lent bőven)

Figyelt kérdés

Tudom, sok ilyen kérdés volt már feltéve, de mégis megkérdezném újra. Azok válaszoljanak, akik tanultak. Szerintetek, akcentus nélkül meg lehet tanulni? Mit gondoltok, én is olyan gyorsan fogok beszélni, mint ők? Ma volt az első órám a magántanárommal. Nagyon szépen, érthetően beszélt, egyből megértettem és már-már tudok valamit. De én is olyan gyorsan fogok beszélni? Hogy lehet akcentus nélkül? Segítsetek!:)Minden választ megköszönök.

12/Lány



2014. jún. 25. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Én két éve tanulom. Nem nehéz ha megérted a nyelvtant. Az a legrosszabb része (nekem legalábbis) Már egész gyorsan beszélek, egész jól, bár még van egy kis akcentusom és még csak középfokon vagyok de az már jól megy:D

El español es un idioma fantástico!

Mucha suerte! :)

2014. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De jó neked! :) :D A nyelvtan szerintem is nehéz. Azt mondják, hogy nehezebb megtanulni egy nyelvet, ha nem abban az országban vagy. Ebben lehet valami :D
2014. jún. 25. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nyilván nehezebb xD

De nekem annyi előnyöm van, hogy én ezt kéttannyelvűben tanulom és van egy rakás anyanyelvi tanárom akik akár tudnak magyarul akár nem nem szólalnak meg csakis és kizárólag spanyolul

2014. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem
2014. jún. 25. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:

„Akcentus nélkül meglehet tanulni?”


Attól függ, melyik nyelvjárást akarod megtanulni. A latin-amerikait simán meg tudod tanulni akcentus nélkül, mert nem ejtenek a magyarban nem létező hangokat, de az európaival inkább ne próbálkozz. Az ibériai spanyolban ugyanis vannak olyan finomságok (azon kívül, hogy a hanglejtése is teljesen más, mint a latin-amerikainak), amelyeket nem fogsz tudni úgy mondani, ahogy ők.


Mexikóban beszélik a sztenderd nyelvhez legközelebbi nyelvjárást, azt érdemes megtanulni. Az akcentusmentességhez persze kelleni fog néhány év aktív gyakorlás és sok-sok anyanyelvi szöveg hallgatása, zene is sokat segíthet (persze nem Puerto Ricó-i rap vagy spanyol flamenco cigányzene, mert ezeket tájszólásban "éneklik").

2014. jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi..:D Már mindegy, mert elkezdtem tanulni. Itt megmondják, hogy kell kiejteni, de attól még akcentusom lesz...:DD Igazság szerint majd ha kimegyek Mexikóba, megtanulok akcentus nélkül is.:) Mivel oda készülök. Köszi a válaszokat!
2014. jún. 27. 18:28
 7/7 anonim ***** válasza:
"itt megmondják, hogy kell kiejteni" – Na, látod, pontosan ez az, ami az égvilágon semmit sem jelent. Ugyanis éppen azokat az APRÓSÁGOKAT nem mondják el, amitől akcentusod lesz. Sajnos, erre saját magadnak kell rájönnöd, melyek ezek, az anyanyelvűeket hallgatva. Nem mondják el például, hogy az spanyol /a/ nem egészen olyan, mint a rövid magyar /á/, mert annál zártabb, nem mondják el, hogy a szó végi hangsúlytalan /o/ ajakkerekítés nélküli (hangzása ezért kissé [ö]-be hajlik), azt sem mondják el, hogy az /e/ nem annyira nyílt, mint a magyarban, de nem is annyira zárt, mint az /é/, a magánhangzók közötti /b/, /d/, /g/ mássalhangzók kiejtéséről meg nem is beszélve, mert azt sem mondják el normálisan, hogy ezek nem réshangok, hanem közelítőhangok, a szóösszevonásokról meg már nem is beszélve. Azt pl. megtanították, hogy az "y" kötőszó – nem félhangzós – /i/-vel kezdődő szavak előtt "e", vagy az "o" kötőszó /o/-val kezdődő szavak előtt "u" lesz? Mert ezeket sem szokták elmondani. Mindez, amit itt felsoroltam, olyan apró – a tanárok által lényegtelennek gondolt – dolgok, amelyektől idegen lesz az akcentusod.
2014. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!