Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szlovák vagy a cseh nyelv...

Szlovák vagy a cseh nyelv könnyebb szerintetek?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 14:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én említettem azoknak a hangzóknak az előfordulását a cseh nyelvben, melyeket a magyar nyelvre álló szájú ember nehezen, vagy egyáltalán nem tud kiejteni. Például azok a szavak, melyekben a 'ř' jelen van. [link]
2014. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=fF28naiCz5Q ennek az énekesnőnek nagyon szép cseh kiejtése van. Ezt egy példának tudnám hozni,hogy miért szebb a cseh nyelv a szlovákhoz képest(bár szerintem az sem csúnya).
2014. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

9-esnek:

[link]


Itt van a teljes cseh ABC, a kiejtést is meg lehet hallgatni.

Általában a ř kiejtése szokta a legtöbb gondot okozni az embereknek, de nem lehetetlen elsajátítani. Valamint elég sok a mássalhangzó-torlódás, akár a szavak elején is (ez a szlovák nyelvre is jellemző), ez eleinte szokatlan lehet.

Szlovákban ott van pl. az ô és a sok intenziv ch, illetve a szó belseji v betűt esetenként nem tiszta v-nek ejtik ezek lehetnek szokatlanok a fülnek eleinte.

Viszont ahogy előttem irták, ha az egyik nyelvet megtanulod, a másikat már gyerekjáték elsajátítani, annyira hasonló a szerkezeti felépítésük.

Bármelyiket is v§lasztod, sok sikert a tanuláshoz! :)

2014. júl. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nagyjából mindent összefoglaltak már előttem: a nyelvtan bonyolultsága és felépítése gyakorlatilag azonos, a szlovák kiejtése kicsit egyszerűbb, és a cseh nekem is jobban tetszik, a szlovák a sok lágyítással nagyon gügyögős tud lenni.
2014. júl. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

#5 válaszoló...

Akkor amikor Csehszlovákia volt akkor volt Szlovák és volt Cseh nyelv is. Tehát ahol most van Szlovákia ott régen is szlovákul beszéltek, a Csehek meg csehül, csak egy állam volt. ENNYI!

2017. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!