Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van egy olyan weboldal, ahol...

Van egy olyan weboldal, ahol meglehet tanulni franciául ingyen, és nem csak kezdő szinten?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
sajnos internetről szerintem csak kezdő szintig tudsz eljutni, mert nincs aki kijavítson ha valamit rosszul ejtesz ki, félreértesz stb
2010. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Könyvekből jó tanulni? Vagy inkább nyelvtanár...?
2010. jan. 4. 22:12
 3/7 anonim ***** válasza:

annak idején én is kerestem, nem sok sikerrel.

én ebből próbáltam elindulni: [link]

végülis nem netről, hanem könyvekből tanultam, meg egy barátnőm segített, otthon 2 év alatt középfokúig ;) ha gondolod, írj privátban és segíthetek elindulni

2010. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, ha van lehetőséged tanárhoz járni mindenképpen azt válaszd! legjobb "élőben" tanulni :)
2010. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Én itt kezdtem, bár rég nem frissítenek, de vannak fent dolgok.

Azért szerintem a nyelvtanár a legjobb, mert ha még meg is tanulod a nyelvtant és a szavakat, a kiejtés elég durva. Gyakorlatilag kétszer kell megtanulni, írásban és szóban. (Az első helyesen kiejtett mondatomat hangos ujjongás követte. :D)

Vagy van még ez, szerintem jó: [link]

2010. jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Halihó:)


Nos, szerintem nem lehetetlen, egyik ismerősöm norvégül tanul netről. Egy fontos, ne próbáld magyar oldalról tanulni a franciát, mert ugyanaz igaz az ilyen oldalakra, mint a magyar wikipédiára (tele van félrefordítással, és helytelen információval...akik ezt használják, nálunk sokszor megvágódnak vizsgán). Angol oldalról tanuld meg először a kiejtést (pronunciation), aztán a nyelvtant (grammar). Online magyar-francia szótárról ugyanaz a véleményem, mint amit előbb írtam...sok hülyeség, és nem fogod tudni a legfontosabb jelentéseit egy szónak. E tekintetben én a GIB szótárakat javasolnám (nem könyv, progi, és kifejezések keresésére szuper), vagy egy normális magyar-francia, francia-magyar szótárat, a kiejtés még lehet abban is le van írva normálisan, még nem volt ilyen a kezemben. Angol szótárnak a Cambridge-es online szótárat javasolnám (kiejtéshez, és jelentéshez is kiváló, British angolos szótár), a már említett GIB-es progival kiegészítve (de csak kifejezésekhez használd, ha jót akarsz magadnak). De ha nem menne jól az angol középszint, akkor sok sikert a tanulásához...márpedig, ha nem jöttél rá, hogy hogyan tanulj neten, akkor valószínüleg nem megy még az angol. Ha gondolod ahhoz is leírhatok pár könyvet, meg ezt meg azt, ami segítene hozzá. További sok sikert.

2010. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :) Szerintem, egyszer majd biztos fogok járni nyelvtanárhoz, de azért úgy mégiscsak nézegetném egy kicsikét a nyelvtanokat, meg a kiejtés meg miegymást, mielött belevágnék a "nagy munkába" :D
2010. jan. 5. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!