Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik könyvből készültetek...

Melyik könyvből készültetek az Euroexam nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Csak a címét kérném, köszönöm szépen. Kapcsolatba léptem egy nyelviskolával (csak a könyv címét akartam tudni) de nem árulták el..(angol-középfokút szeretnék) írásbelit

2014. jún. 26. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Eurocity. Van régi és új kiadás is.


A.

2014. jún. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! ahogy látom még új is, 2010-es kiadású! :) dejó remélem lesznek benne levélírási tippek is :)
2014. jún. 26. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a Traveller B2-es könyvét ajánlanám. Nagyon jó a szókincse és az olvasmányai érdekesek. Azt szerettem ebben a könyvben, hogy világos a szerkezete és az íráskészséget nagyon jól fejleszti. Rengeteg gyakorlás van benne és lépésről lépésekre veszi a writing-ot, ráadásul hasznos kifejezéseket is tartalmaz, amit ki is tudsz próbálni.


Az EuroExam kiadványai közül a Practice Test Book B2-t érdemes megvenni, ha egyedül készülsz, ebben van 3 teljes feladatsor: [link]

A másik könyvet leginkább csoportos feldolgozásra javasolt, nagyon sok párosával végezendő feladat van benne, így egyedül nem olyan hatékony.


Van online tanfolyamuk is, ami ingyenes, viszont megtévesztő, mert a vizsgánál könyebb feladatok vannak benne, erre érdemes odafigyelni. Ezek többnyire motiváló hatásúak a vizsga előtt, leginkább levezetésnek jó.


Még egy apró megjegyzés az EuroExam nyelvvizsgáról. Nagyon sokan könnyűnek tartják, viszont azt is érdemes tudni róla, hogy a pontozása elég megbízhatatlan. A válaszok nem 1/vagy egy meghatározott pontot érnek, hanem ahhoz viszonyítják, hogy hányan találták el. Tehát ha az Reading 1 feladatában az első válaszod helyes, akkor az, hogy mennyi pontot kapsz rá, az attól füg, hogy hányan adták meg helyesen azt a választ. Így egy feladaton belül egy-egy válasz különböző pontot ér. Nekem ez egy kicsit viszonyítottnak tűnik, ezért is nem ezt a fajta nyelvvizsgát választanám. De ez a saját véleményem persze, te döntöd el, melyik a neked megfelelő.

2014. jún. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a levélírást szeretnéd erősíteni, akkor nézd meg a honlapjukat. Leírják, hogy melyik levél vagy esszétípushoz mit várnak el. Az archívumukban pedig találsz kidolgozott esszéket, leveleket.


A.

2014. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Melyik nyelvvizsgát ajánlanád? Tudom függ attól, hogy mit szeretek (kétnyelvűt nem szeretnék). Te mit ajánlasz? kérlek ne tartsd magadban! A válaszodra ment a zöld, a könyveket megtaláltam a neten. :)
2014. jún. 26. 22:30
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsó előtti*
2014. jún. 26. 22:31
 7/8 anonim ***** válasza:
DExam nyelvvizsgát javaslom. Kiszámítható és van rajta választható modul: reál (internet, tudomány) vagy humán (film, művészet). Így érdeklődésednek megfelelő témából írod a vizsgád.
2014. jún. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

az csak ősszel lesz :(

nyáron akartam

2014. jún. 27. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!