Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul?

Hogyan tanuljak meg angolul?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni angolul, túl sok szabadidővel sajnos nem rendelkezem, azt hallottam hogy az angol nyelvet könnyebb megtanulni mint a németet. Azt nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Tanfolyamra időhiány miatt nem igazán tudok járni, pedig szeretnék tanulni mert az sosem szégyen. Várom az ötleteket javaslatokat.

2014. jún. 30. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1.Járhatsz külön tanárhoz,aki a te idődhöz alakítja az ő idejét és az órák idejét!

2.Hallgass angol zenéket!

3.Olvass angol szövegeket!

4.Tanulj angol szavakat és azoknak a jelentését!

5.Játssz sokat angol nyelvű játékokkal,és ott próbálj ismerősökre szert tenni!

6.Lépj be a Facebookon olyan csoportokba,ahol az angol tanulás a cél(gondolom van ilyen),ha nincs,akkor ne haragudj...


Vegyél angol szótárt,nyelvtankönyvet.Fontos lesz előbb-utóbb a nyelvtan,de ha a való életben akarod használni jobban a nyelvet(és nem tanulmányokhoz kell),akkor inkább a szavakat kell ismerned.


Én így csináltam,ahogy leírtam,de még nem értem a végére,előbb a németet kell normálisan megtanulnom,de azt nyelvvizsga szintig vinni.Utána kezdek neki tanárral az angolnak!

Az angol tényleg könnyebb,meg szebb is,mint a német,bár itt is nehéz a kiejtés,és sokszor nehéz a megfelelő szavakat használni,de akikkel így próbálok kínkeservesen kommunikálni(egy csoportba a fészen),azok megértik,és azt mondják,hogy egész jól megy ahhoz képest,hogy nem tanultam.

Mert tudni kell rólam,hogy én nagy sims kocka vagyok,és beléptem egy olyan csoportba,ahol szerintem több magyar nincs is,csak én,vagy ha van is,de írni nem szoktak ki semmit.Nekem meg kellett egypárszor segítség,vagy csak tipp a játékkal kapcsolatban,vagy csak kommenteltem,és olyankor kellett az angol egy kicsit...

...de segítettek is,ha megakadtam:)

2014. jún. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

És ott van az Interpals is!:)

interpals.net címen tudod elérni!:)

Ott rengeteg kedves ember van,akikkel beszélgetni tudsz.Először tanulj meg bemutatkozni,és mond el,hogy nem tudsz még angolul jól,de szeretnél megtanulni.Egy sablonszöveg így néz ki körülbelül:


"Hy,my name is XY!I'm *hányéves vagy* years old.I live in Hungary.

I want to learn english,and i can teach you some hungarian words,or everything,what you want."


Ez persze egyáltalán nem tökéletes nyelvtanilag,sőt...de:ó ezt jelenti:


"Hy,az én nevem XY!Én XY éves vagyok.Magyarországon élek.Szeretnék megtanulni angolul,és tudok tanítani pár magyar szót,vagy amit csak akarsz."

(Hirtelen nem tudtam,hogy mi a mondat)

A gugli fordítót szükség esetén úgy kell használni,hogy csak egyes szavakra keresel rá.

pld.ha beírod,hogy élni/lakni,akkor kiadja,hogy "live"... és akkor már összeraksz valamit,amiből kiszedik,hogy mit akarsz tudni,vagy mondani!:)


Én így kezdtem,és így is folytatom,csak most nem ezzel foglalkozok,úgyhogy egy kicsit így a tudásom megcsappant,elfelejtődtek egyes szavak.

De keress rá a CLINTUS TV-re a youtube-n,és ott megfogod látni,hogy milyen tisztán,és érthetően beszél az apuka(vlogol naponta).

Semmit sem fogsz érteni egy jó darabig,de amikor LÁTOD AZ ESEMÉNYEKET,akkor sok mindent megértessz.

Képről többet tanul az ember,ha azzal együtt van a mondat/szó.

2014. jún. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
Loose yourself.
2014. jún. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aza ngol csak eleinte könnyebb, egy idő után (nem is olyan sok) a németben meg lehet látni a logikát, és nincs annyi dolog sem...Mondom ezt úgy, hogy 26 évig német ellenes voltam, rühelltem, és magamtól kezdtem tanulni, és így jobb. Angolt is így ismétlek-tanulok újra, szedtem le netről könyvet, minden leckében új szavakkal, amik folyamtosan ismétlődnek, így rámrgadnak
2014. jún. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hatékony nyelvtanulás

Először csak hallgass idegen nyelvű szöveget. Ez nagyon sokat segíthet abban, hogy megszokjad a nyelv hangzását, a kiejtését. Természetesen később is fontos, hogy minél több hanganyagot hallgass.

A különlegesebb, nehezebb hangokat gyakorold külön, hangosan, és próbálj meg minél többet beszélni hangosan az idegen nyelven még akkor is, ha csak képzelt szituációt játszol.

Olvass olyan (kétnyelvű) könyveket idegen nyelven, amit ismersz már, így biztosan megérted a sztori lényegét. Az olvasás során igyekezz minél kevesebbet szótárazni, próbáld meg kikövetkeztetni a szavak jelentését, és jó módszer, hogy amikor sikerül rájönni valamire, jegyzetet készítesz róla, hogy később is meglegyen.

Nehéz dolog, de próbálj meg a célnyelven gondolkozni - nyelvtanilag, szókincs szempontjából is. Minél jobban ráérzel a gondolkodásmódjukra, annál könnyebben sajátítod el a nyelvet.

Egy-egy új anyagrész után írj olyan sztorikat (levél, történet, vagy csak a témáról összefoglalás), amiben a lehető legtöbb új szókincset, új szerkezetet felhasználod, méghozzá a saját mondataidban. Így sokkal könnyebben megmaradnak az új dolgok. Később, amikor van időd, olvassad ezeket az írásokat.

Kifejezésekben, mondatokban, szituációkban gondolkozz mindig, ne egyes szavakban. Amikor idegen szóval találkozol, ne csak az egyik jelentését írd ki, hanem a felhasználási módjait egy komplett kifejezést, és a legjobb, ha egy saját szituatív példamondatot is kreálsz hozzá rögtön. Vegyél kevesebb kifejezést, de tudd azokat használni. Jobban jársz mint, ha bemagolsz egy oldalt a szótárfüzetből, és később nem emlékszel rá. A „makacs” szavakat írjuk le és külön gyakoroljuk. Szótanulásnak, szókincs bővítésének csak akkor van értelme, ha az adott szavakat szövegkörnyezettel együtt tanuljuk meg. Amikor a példamondat jól rögzül, a jelentésen túl a helyes használatot is megtanultuk. Szótanulásra, a mindennapi tárgyak nevének memorizálásához jó technika, ha felcímkézed őket, így mindig előtted van az idegen nyelvű kifejezés, és előbb-utóbb biztosan rögzül. A nehezebben megtanulható kifejezésekre ugyanez vonatkozik. A vizuális dolgok is sokat segíthetnek: a nehezebben megjegyezhető kifejezéseknek csinálj szókártyát, ábrával, amiről eszedbe jut a jelentése, a kártya azért lehet jó megoldás, mert könnyen magaddal tudod vinni bárhová, és ha van kis időd, rá tudsz pillantani.

A szótározást azonban nem szabad túlzásba vinni. A folyamatos olvasás sokszor jobban segíti a megértést, mint amikor a tanuló minden mondatnál megáll és szinte minden új szót kikeres a szótárból.

Érdemes lesz külön nyelvtani jegyzetet és szókincs jegyzetet készítened, és később csak a saját jegyzetedből tanulnod.

Nézz filmet idegen nyelven! Először magyar felirattal, később az eredeti felirattal a legjobb. Az is érdekes, és sok nyelvszerkezeti dolgot meg lehet ismerni, ha magyarul nézed a filmet, idegen nyelvű felirattal

A legjobb technika, ha majdnem minden nap tanulsz egy kicsit, kb. fél-egy órát aktívan – de nagyon konzekvensen! (Időnként persze kell egy-két szünnap, amikor hagyod leülepedni a tanultakat – pl. hétvége)


Ha van pénzed nyelvipercek.hu


Könyvek:

Pons angol, assimil könyvek

Relaxa villám angol EnglishBox ezek bárhova magaddal vihetőek ezek torin warez letöltő oldalakon megtalálhatóak.


Youtube forrás:

Learn English With jennifer pl.

Megfelelő kulcs azavakat beírod azonnal kiad egy csomó lehetőseget.

2014. jún. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!