Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külföldre mennék dolgozni,...

Külföldre mennék dolgozni, hogyan tanuljak meg gyorsan angolul? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, van rengeteg ilyen kérdés az oldalon, de egy kicsit más helyzetben vagyok. Hosszú lesz, de kérlek olvassátok el és ha tudtok akkor tanácsoljatok valamit. :)


Helyzet:

24 éves vagyok, kb 8 éves korom óta tanulok angolul, az egyetemen több tárgyat is hallgattam angolul. Középfokú nyelvvizsgáim (sima+szakmai) vannak belőle, mert az elég volt eddig mindenhova, nem akartam felsőre menni. Meglehetett volna valószínűleg az is, mindkét nyelvvizsgám 90% felett volt szinte készülés nélkül.


Probléma:

Szeretnék kimenni külföldre (Írország) dolgozni kb 1 hónap múlva, oda pedig folyékony angoltudás kellene (az interjú lenne kb 1 hónap múlva). Jelenleg és már egy jó ideje egyáltalán nem beszélek angolul, max chatelek külföldiekkel. Ezen felül minden nap olvasok angol cikkeket, angolul nézek sorozatokat/filmeket. A megértéssel nincs különösebb problémám, inkább a fogalmazással. Lehet, hogy megértem amit mondanak/írnak valahol, de ha nekem kéne ugyanazt leírnom/mondanom, úgy érzem nem mindig menne azon a szinten.


Tehát a gond az, hogy koránt sem érzem azt, hogy hiba nélkül, szinte anyanyelvi szinten beszélnék/fogalmaznék angolul, viszont ahogy olvashattátok nem vagyok kezdő. Így ha belekezdek egy tananyagba, akkor könnyen átlapozom hogy "áh, ezt tudom".. (tudom, nagyon rossz hozzáállás/beidegződés)


Tudnátok ajánlani valamit, hogy a következő ~1 hónapban hogyan hozzam fel magam közel anyanyelvi szintre? Milyen tananyagot, tanulási módszereket ajánlotok?

Ja igen még annyi, hogy csak munka után tudnék készülni rá, illetve hétvégente.


Köszönöm, hogy végigolvastátok! :)


ui: bocs, ha nem tiszta valahol amit írtam, 2 munka között hoztam össze gyorsan, ha valami nem világos akkor írjatok



2013. nov. 5. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eljársz valohová beszélgetni (amennyit csak tudsz) és egyfolytában tanulmányozol egy szintednek megfelelő AudioBookot (de egyfolytában!) és ahol tudod angolul éled az életedet. TV, hírek, filmek stb...


Ez a legtöbb amit tehetsz.

2013. nov. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Ahogy van egy kis időd, mindent angolra fordítasz. Este leírod, hogy mit csináltál, vagy ha elég fegyelmezett vagy, akkor elmondod magadnak.

Egyébként meg akárhol vagy, angolul gondolkozol, hogy fizetnél, hogy vennél buszjegyet, hogy kérnél egy kiló almát.

Nem baj, ha az interjúdon csak szakmai dolgok lesznek, ki kell fejlesz egy készséget, hogy angolul gondolkozz. A szórend, a fordulatok, az igeidők automatikussá kell, hgoy váljanak.

És természetesen, bemagolod az önéletrajzodat, ill. az abban levő szavak szinonimáit.

2013. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, én is erre gondoltam, hogy a gondolkodásomat kell átállítani, hogy angolul menjen minden. Le is szedtem még vasárnap egy audiobookot, és tényleg az volt a nehéz, hogy amikor elkalandoztak a gondolataim, akkor magyarul gondolkoztam, közben meg ment az angol szöveg. :D

Egyébként tudnátok valami jó audiobookot ajánlani? A trónok harcát kezdtem el, de azt másfél óra után abba is hagytam, mert túl sok benne az olyan leíró rész, amiben olyan szavakat használ amit egyébként sosem használnál.

2013. nov. 5. 15:23
 4/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Nekem Agatha Christie regények vannak...:)

Inkább híreket néznék, vagy angol sorozatokat. Ha gond, hogy nem érted, fel is veheted visszatekerni, de jobb, ha megtanulsz átugrani szavakon és anélkül kihámozni a lényeget.

2013. nov. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Tegnap végül az angyalok és démonokat kezdtem el hangoskönyvben, régóta el akartam olvasni, csak filmen láttam eddig.

Meg egyébként nekikezdtem tanulni is, leültem már tegnap és nem lapozgatok át semmit, hanem végigolvasom akkor is ha már tudom. Igazából elkezdeni volt nehéz, remélem mostantól könnyebben ráveszem majd magam.

Meg találtam a városban egy misszionárius közösséget, akik az USA-ból jöttek téríteni (azt hiszem mormonok) és hetente 1szer tartanak ingyen órákat. Beszélgetni tökéletes lesz. :)

Tényleg köszönöm a válaszokat, sokat segített hogy leírhattam a problémát és hogy ötleteket adtatok! :)

2013. nov. 6. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!