Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angliában milyen nyelve (ke)...

Flash! kérdése:

Angliában milyen nyelve (ke) t tanulnak/beszélnek? Az angolok kb hány %-a beszél jól legalább egy idegennyelvet?

Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Kábé senki. Nincs szükségük megtanulni egyéb nyelveket, mert az angollal bárhol elboldogulhatsz a világon. Nem úgy szólnak az álláshírdetések, mint otthon, hogy tudj legalább egy idegen nyelvet. Itt nem követelmény. Annyira-vagy inkább még annyira se- tudnak egy más idegen nyelvet, mint egy átlagos otthon élő épp ma végzett a középiskolában 18 éves gyerek.

Ezt már kismillió angoltól kérdeztem, csak azért tudom. Nem emlékszenek egy árva szóra se a nyelvórákról. Mondjuk egyéb órákból is csak dereng valami.:D

Egyébként a nyelvek: spanyol, francia, német, olasz. Ezek a leggyakoribbak---felénk.

2014. júl. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

NyelveKET?! Pontosítsunk, a briteknek, és különösképpen az angoloknak nem nincs szükségük, hanem 80-85%-uk a saját nyelvén sem tud helyesen írni, olvasni.


Idegen nyelvet maximum azok beszélnek, akim szülei viszonylag értelmes bevándorlók voltak (de ahhoz nem elég értelmesek, hogy időben és a kiszakítható maximális vagyonnal továbbáljanak). 8 év alatt, soha, egyetlen egy őshonos belterjes brit személlyel nem találkoztam a sokezerből, aki bármilyen idegen nyelvet akár csak amolyan utcán elbologulnék külföldön szinten beszélt volna.

2014. júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!