Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hallot szöveg értés alatt...

Hallot szöveg értés alatt képtelen vagyok egy dologra koncentrálni. Nagyon durván nem tudok figyelni. Más is volt így? Mi segített?

Figyelt kérdés
Jól beszélem a nyelvet, C1 vizsgára készülök, nem is ezzel van a bajom, érteném, ha oda tudnék figyelni. Előttem a lap, ott van 10 megkezdett mondat, amit pótolni kell, elolvasom, de már a 7. nél arra gondolok, hogy mi lesz ma még, hogy úgy is tök alapzaj lesz a hanganyag mögött, nem fogom hallani rendesen, hogy mi van körülöttem, hogy még mit kell átnéznem ma, szóval mindenre figyelek, csak arra nem, amire kéne. Amikor meg görcsösen igyekszem koncentrálni, akkor meg arra gondolok, hogy koncentrálnom kellene... nagyon gáz vagyok. Még nem mentem vizsgázni, gyakorlásról beszélek, de egyszer régen voltam, évekkel ezelőtt, akkor is minden lekötötte a figyelmem, csak az nem, aminek kellett volna. Hogy tudnék figyelni? Ti mit csináltok?
2014. júl. 4. 13:24
 1/3 anonim válasza:

én nem rég tettem le a nyelvvizsgámat angolból tökéletesen megértem ha beszélnek hozzám akár hangos zajos helyen szóval bárhol de magnóhallgatásnál én is mindig ráparáztam hogy úristen mi lesz ha nem fogom érteni és zajos lesz és stb... ez csak egyszerűen azért van mert félsz hogy mi lesz ha nem sikerül :)

Előtte mielőtt elindultam nagyon sok zenét hallgattam pörgőset lassút zajosat szóval mindenfélét teljesen ráállt akkor az agyam és csak arra figyeltem aztán sikerült :)


Remélem segítettem sok sikert

2014. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok mint te kb B2-C1 között állok és egyszerűen nem tudok koncentrálni vagy is azt mondom inkább hogy néha megy néha nem. Amikor megy akkor mint a borotva vág az agyam értek mindent de mikor nem bírok odakoncentrálni akkor egyszerűen az ég egy adta világon nem értem. Pedig nem lehet mondani hogy ez begyakorlás kérdése mert én rengeteg sok filmet, sorozatot megnéztem már angol nyelven sőt heti szinten járok anyanyelvűekhez társalogni.


És igaza van a válaszolónak ez vizsga vagy stresszhelyzetekben jön leginkább elő. Vagy is nálam biztos hogy nem tudok koncentrálni és nem értem meg a dolgokat mert azon kattog az agyam hogy úristen mennyit gyakoroltam hallgattam és milyen sok mindent megértek de mi van ha most nem ha nem bírom ki hallani. De nálam nem kell ehhez vizsga helyzet pl itthon vagyok és azt mondom hogy gyakorlásképpen megnézek egy filmet angolul na és nézzük hogy mennyire értem meg akkor alig értek valamit mert arra koncentrálok hogy értsem és nem a filmre de amikor leülök és mondom megnézek egy filmet angolul mert unatkozok akkor értem mert nincs tétje.


De akinek gyenge a koncentráló képessége azt egy kis zaj is rögtön kizökkentheti és elveszti a fonalat rögtön :(



Azt hogy ez ellen hogy lehet tenni azt sajnos nem tudom.

2014. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves második, megragadtad a lényeget, pont ez van velem is. Én nem nézek magyarul semmit, filmeket, sorozatokat (értd rengeteget, 30-40 évadokat) néztem már végig, felirat nélkül, semmi gond, mert visz a film, szórakozom. Nem gond beszélni sem, írni sem. Na, de amikor nem látom, aki beszél, csak a hang szól,és van 2 percem és előtte el is mondják, hogy ÉS KÉT PERCE VAN MOST MEGHALLGATNI, aztán meg, hogy 1PERC GONDOLKODÁSI IDŐ, és akkor nesze, teljesíts... én ettől falnak megyek! Nagyon utálom. Kéne a papír, és a továbbiakban is angollal kapcsolatos terveim vannak (szakfordító és egyebek), de ettől a magnótól megőrülök. :$ Köszi, hogy írtál, még ha jó tanácsod nincs is, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel a fura problémával :) Kitartás neked is! :)
2014. júl. 4. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!