Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciát vagy németet tanuljak?

Franciát vagy németet tanuljak?

Figyelt kérdés
Nemsokára el kellene döntenem, hogy melyik nyelvet tanuljam második nyelv ként, angolt tanulok jelenleg. Valamiért úgy gondolom, hogy a németnek nagyobb hasznát vehetném, mivel a bátyáim Németo.-ban élnek és talán a későbbiekben tudnának segíteni nekem, de a francia valamiért sokkal jobban tetszik .Szerintetek? (közgazdasági szakközépbe járok)

2014. júl. 4. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

A francia lágyabb nyelv, közkedvelt. A hangokat nehéz kiejteni és az írásmóddal lesz bajod. Talán jobb nyelv, mint a német.

Én tanulok franciát, könnyű, jó.

2014. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
A német undorító. Na jó nem 'undorító', de ultra ronda :P
2014. júl. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
A német nagyságrendekkel könnyebb, viszont emiatt franciát kevesebben beszélnek.
2014. júl. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
német!
2014. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom, azt válaszd amihez jobban van kedved.

Nagyon jó nyelv mind a kettő. A francia ott kicsit nehéz a kiejtés, de nagyon szép nyelv.

Angol, német nyelvet választ majd minden magyar diák, talán mert kevés a francia iskola, vagy messze van, nem tudom, én a franciát választanám.

2014. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat !:)
2014. júl. 5. 07:52
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

nem tudom, hány évig fogjátok a 2. nyelvet tanulni, de nekem heti 4-5 franciaóra mellett sem sikerült 3 év alatt eljutnom addig, hogy el tudjak alapszinten beszélgetni valakivel. ötös voltam belőle, de nem volt időm foglalkozni vele. angol nyelvvizsgára meg 12.-ben az érettségire készülés mellett pont a franciaórákra volt szükségem, de egy középszintű érettségi még akkor se nagyon ment volna belőle, ha komolyabban veszem. az meg különösen zavaró volt, hogy párhuzamosan tanultam az angollal, mert mindig a másik nyelven jutottak eszembe a szavak:D

egyébként nekem is jobban tetszik, mint a német, viszont ha esetleg majd te is külföldre akarsz költözni, akkor az tényleg nagy segítség, ha már élnek ott rokonaid.

szóval, ha a franciát választod, akkor nagyon feküdj rá, és legyél nagyon kitartó, mert az angolnál sokkal nehezebb. a ragozás például elég szörnyű az angolhoz képest (persze lehet, hogy a németben is az), több a gyakori igék közt a rendhagyó ige, mint amelyik nem az, és szerintem elég sok igeidő/alak/nemtudommi van, és mindegyikben más igék a rendhagyóak, mert az túl egyszerű lenne, ha valami logika lenne benne.

hogy kedvet kapj kicsit hozzá, ez az être ("van") ige összes alakja, ami mindig rendhagyó, [link] ennek kábé a felét tanultuk meg, mondjuk van itt olyan igeidő is, amit a tanár szerint a franciák sem nagyon használnak, de még így is sok, akkor is, ha csak 50 igét kell megtanulni. a főneveknek meg nemük van, mondjuk az a németben is van.

szóval rengeteg kitartást hozzá, ha a franciát választod:)

2014. júl. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Angol mellé a német nagyon be tud zavarni.A franciát nem igazán ismerem, a Bonjour-on kívül, de lehet, hogy jobb, mint a német.Szerintem a francia könnyebb lenne az angol mellé, de te tudod.
2014. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ez embertől függő. Van aki azt mondja,hogy az angol sokkal könnyebb,mint a francia,de már találkoztam olyannal is,aki azt mondja a franciát jobban megértette,mint a angolt. A németről csak annyit,hogy én most tanulom. Kell egy-két részhez logika,de a kiejtés néha nehéz. Azzal csak annyit,hogy be kell tanulni. Kedv kell hozzá,ha nincs kedve az embernek egy nyelvhez nehezebben fogja megtanulni,mint a másikat. Ha a tesóid amúgy is Németo.-ban élnek később is megt
2016. jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Megint én valamiért előbb elküldte,mint ahogy szerettem volna. Annyi ha a tesóid Németo.-ban élnek akkor később is megtanulhatod ott a nyelvet. De gondolkozz el ezen. Nem ismerlek így nem tudhatom,hogy amúgy melyik menne neked jobban.
2016. jan. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!