Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy ez hogy is van akkor az angolban?

Figyelt kérdés

Ha olyan jellegű kérdést akarok feltenni, hogy "Ez milyen, az milyen, Milyen a..." akkor elvileg a "how" kérdőszóval kéne kérdeznem nem?

Akkor pl az h "Milyen az illata?" Kérdés úgy hangzana hogy: How does it smell like?

Kell a végére a like? Mikor használjuk?

Én eddig így tudtam, de kezdek egyre inkább bizonytalan lenni az efféle kérdésekben...


Az egyik angol vizsga tételem egyik kérdése az volt hogy"Milyen az ideális barátság?" A tanárom így írta fel: What is an ideal friebdship?


Néztem egyet mert bár még nem tanultuk, egyszer már utána olvastan ennek és ott azt magyarázták, hogy akkor kell "what"-tal kezdeni az ilyen kérdéseket, ha rá illik a "minek" szó, ha lehet vele helyettesíteni.... pl: Magyarban úgy mondanánk: "Hogy hívod ezt?" Amit lehet úgy is helyettesíteni hogy:"Minek hívod ezt?" Angolul ezért nem: "How do u call it?" Hanem "What do u call it?" lesz...


Valaki segítene elmagyarázni? Egyre nagyobb a zűrzavar a fejemben...köszi előre is és bocsi ha van hiba, telorol vagyok. :-)


/L



2014. júl. 16. 13:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"

"Milyen az ideális barátság?" A tanárom így írta fel: What is an ideal friebdship?

"


Ez azért van, mert ez egy magyarosítás. A magyar változat a jelentéstartalmat hordozza, nem a szó szerinti fordítást.


'What is an ideal friendship?' angol mondat úgy nagyjából ennek a rövidebb változata:


'What does an ideal friendship mean exactly?'


Tegyük fel, hogy a tanárod nem "friebdship"-et írt.

2014. júl. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Milyen? What is it like? (What és like-ot lehet együtt használni)


What is its smell like?

What does it smell like?


Milyen a a hajad? What is your hair like?


A how nem párosul like-al


How does it smell?


A milyenre hogy milyen szót használsz az mindig attól függ hogy mit akarsz kérdezni.


Milyen magas vagy? How tall are you? ( Mert a how az azt is jelenti hogy mennyire tehát ha azt nézzük akkor mennyire magas vagy?


Milyen zenét szeretsz? What kind of music music do you like? ( Itt a what kind of fejezi ki a milyen szót. A kind of az valamilyen féle fajta.)


Milyen régóta tanulsz angolul? How long have you been learning english? ( Itt is ugye how és akkor "mennyire hosszú" ideje?


Milyen volt a film? How was the movie?



Van egy szabály what like és how-nál


pl What does she look like ? Hogy néz ki ? (Személy leírás) ( Úgy általánosan haj-hossz-szín arc szem-szín magasság testalkat)


How does she look? Hogy néz ki? ( Pl mikor találkoztál egy egy régi ismerőssel és valaki megkérdi tőled hogy hogy néz ki arra kíváncsi hogy milyen a megjelenése: jól néz ki, rosszul, szépen, csinosa, és nem arra milyen hosszú a haja meg milyen a szeme tehát nem személy leírás mint a másiknál. Vagy két haver beszélget egy lányról ha ezzel a kérdi akkor arra kíváncsi hogy szép-e a csaj vagy nem. Tehát mellékneveket kellene mondani itt Nice, gorgeous, pretty, beautiful stb.)de ha a másikkal kérdi akkor azt várja hogy leírja neki a haverja.


How do you call it meg a what do you call it?


A how-os mondat a szó szerint azt jelenti hogy hogyan pl telefonon vagy viberen? -> a cselekvésre utal.

Itt egy példa: ebben a mondatban ugyanazt a szerepet tölti be a how -> How do you make a phone conversation? Hogyan telefonálsz? Vagyis hogy csinálod azt a dolgot?


A what-os mg hogy minek hívod azt a valamit, mi az aminek szólítod.

2014. júl. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ahaaa! Értem, így már sokkal világosabb, nagyon szépen köszönöm. Már csak egy kérdés: ahol azt írtad hogy What is its smell like, ugye ott az csak elírás és nem kell mégegyszer beszúrni az "s"-t?
2014. júl. 16. 15:40
 4/19 anonim ***** válasza:

Egy kérdésem volna az utolsó válaszolóhoz,hogy én is okuljak.


What is its smell like?

How does it smell?


Milyen helyes válaszok léteznének ezekre a kérdésekre?

2014. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"What is its smell like?"


Nem, nem elírás. Leírom neked mindegyiket, talán fel fogod ismerni őket:


My, your, his/her/its, our, your, their.

2014. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"What is its smell like?

How does it smell?


Milyen helyes válaszok léteznének ezekre a kérdésekre?"


Amilyet éppen szeretnél, mert színes nyelv az angol. Hogyha a 'smell'-t használod, akkor azt is nézed, hogy főnévként használod vagy igeként.


Pl.


What is its smell like?


1. It smells melléknév.

2. It has a(n) melléknév smell.

3. It has the smell of a thousand years old rotten egg.


How does it smell?


Erre az előzőből leginkább az 1. illik, ha meg szeretnéd őrizni a 'smell' szócska igei mivoltát.


De ezeken kívül még számtalan lehetőség van. Például:


These are lemon-flavoured sweets.

2014. júl. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Tehát az,hogy

It smells good.

Az mindkét esetben jó?

2014. júl. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, így most már minden világos. Természetesen a birtokos névmásokat felismertem, csak valahogy én igeként akartam mindenképp kezelni a "smell" szócskát...de így már érthető, hogy miért szól így: What is its smell like? :-)


Köszönöm még egyszer! Nagyon jól magyarázol! Ha jelenleg nem tanárként dolgozol, szerintem pályát tévesztettél...:D

2014. júl. 17. 12:19
 9/19 anonim ***** válasza:

Its smell is like FŐNÉV


Its smell is like lemon

2014. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ezt egyébként nem egy ember válaszolta neked :D


A te HOZZÁSZÓLÁSOD NEM BELESZÁMOLVA


az 1. 4. és 5. választ jött egytől


3.6. egy másiktól


és a 2. és 8. írtam én na meg ezt


:D

2014. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!