Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha ráfekszem az angolra úgy...

Ha ráfekszem az angolra úgy igazán mennyi idő míg erős közép szintet elérem?

Figyelt kérdés

Igazából hülyén hangzik a kérdésem ha a többit elolvassátok: 10éve tanulom az angolt kisebb nagyobb megszakításokkal, imádom szeretem és jól is megy, egész fogékony vagyok rá. Van egy erős alapom amit hála az égnek nem is tudok m ár elfelejteni, viszont a nehezét a kihagyások miatt nem tudom folyékonyan gondolkodás nélkül használni. Tehát a kérdésem az lenne, hogy tapasztalataitok szerint ha úgy igazán ráfekszem a tanulására (1:továbbra is angolul nézek filmeket, akár többször egyet 2:szinte minden nap tananyag szerint ismételek legalább 1-2 órát 3: próbálok élő emberrel gyakorolni), akkor mennyi idő kell ahhoz, hogy szinte gondolkodás nélkül, szinte automatikusan tudjam a közép szintet és egész jól elbeszélgessek egy anyanyelvűvel?

27L



2014. júl. 18. 12:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még megemlíteném, hogy nyelviskolában a középszintig mentem. Mind a 12 igeidőt tanultam. A tanár akkor azt mondta nekem, hogy engem már csak a szókincs választ el a perfektől. Tehát van tananyagom rendesen ismételni, tanulni.
2014. júl. 18. 12:25
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

"Tehát van tananyagom rendesen ismételni, tanulni."


Nem értem mi a kérdés...tanulj, gyakorolj akkor! Az idő relatív, senki nem tudja innen megsaccolni milyen képességű vagy. Esetleg sürget az idő valami miatt?

2014. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

"mennyi idő míg erős közép szintet elérem?"

"A tanár akkor azt mondta nekem, hogy engem már csak a szókincs választ el a perfektől."


Itt valami sántít, ez a kettő mondat valahogy nem passzol egymáshoz. Az angol az meg nem csak a 12 képzési módból áll.


Képességeidhez mérten fog alakulni az, hogy mennyi idő alatt tudod elérni a kívánt szintet. Az, hogy mi ez a kívánt szint, az szintén nem egyértelmű.


A film az kevés, nem lehet vele hatékonyan fejleszteni a szókincset haladóbb szinten.


Az élő ember meg lehet, hogy kevesebbet tud nálad.

2014. júl. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen úgy látom nem értettetek meg :) A problémám, hogy hiába mentem el középszintig, felejtettem is és sosem ment AUTOMATIKUSAN GONDOLKODÁS NÉLKÜL. Gondoltam találok olyan embert aki hasonlít rám ebben, megtapasztalt hasonlót és megtudja mondani, hogy miután ő ráfeküdt a tanulásra és nem engedte el többet, mondjuk 3 hónap alatt felerősödött....és pl már probléma nélkül megérti a beszéd 90%-át és így tovább....
2014. júl. 18. 13:10
 5/10 anonim válasza:
100%

Nagyon jó ha tudod 12 igeidőt, ami nem nehéz.(főleg 10 év angol után)

Ha a szavakat tudod többre mész vele...Próbálj meg angolul gondolkodni, minden szót angolul mondjál magadban ha nem megy, akkor szótárazd ki azonnal... én is ezt csináltam/om.

Bár annyira nem tiszta mit is akarsz :D

Tananyagot minek ismétled minden nap? ott nem lesz semmi új.

Ahogy elnézem nagyon ráérsz, szerintem szeptemberre kivitelezhető.

2014. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

"Igen úgy látom nem értettetek meg :)"


-> Nincs mit megérteni. Nem tudhatjuk, hogy milyen szinten vagy pusztán abból, hogy ideírsz pár sort, ezért nincsen értelme a kérdésnek. Beszélni kell az angolt, aztán egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy már megy gondolkodás nélkül is.

2014. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5. válaszírónak köszönöm a segítséget, végre egy normális válasz, mert Te tapasztalt vagy úgy látom hasonló téren. Köszönöm.
2014. júl. 18. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt hittem, (míg végig nem olvastam), hogy itt van egy ember, aki 10 éve tanul angolt, de nem megy neki.

De utána továbbolvastam és jött az "imádom".

Szóval "félre"gondoltam az egészet,mert itt egy olyan ember van, aki jó angolból.


Na de hogy a rizsázás mellett más is legyen:

ha jól veszem le, akkor te a szabályokat, meg mindent mást automatikusan akarsz használni.

Pl.(tudom,egyszerű példa, de ezzel tudom érzékeltetni) azt mondod egyből,hogy "I have an apple" és nem kezdesz el gondolkodni azon,hogy most "have" vagy "has" kell.


Annyit tudok neked javasolni, hogy nézzél filmeket(ahogy a csináld-listádon van), olvass angol cikkeket,persze olyan témákban,amik kicsit is érdekelnek.


esetleg próbáld meg a polyglotclub.com-ot, onnan néha ki lehet fogni "eredeti" angolt, de sokan vannak olyanok is, akik anyanyelvű arabok.

Szóval nem fogsz mondjuk egyszerre 10 britt angolt látni, hanem pl. 2 britt, 10 francia, 2 argentinai, 4 török, stb.


És az örök: gyakorlás,gyakorlás.


Ha tényleg minden egyes nap rászánsz nem-tudom-hány-órát,talán jövő ilyenkorra már jó lesz, de talán hamrabb is. Tényleg nem tudom.


És próbálj mindent angolul gondolni magadban, hátha az segít.:)

2014. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ui.: azzal,hogy azt írtam,hogy jövő ilyenkorra, azzal nem a képességeidet becsméreltem, csak egyszerűen nem tudom, hogy pl. 1 hónap múlva éred el a célod vagy mondjuk 2 hónap.

Abban inkább biztosabb vagyok, hogy jövő ilyenkorra már eléred a célod.

És ami 100%: nem 5 év múlva érsz oda.:)


Ha tényleg mindennap gyakorolsz(jó,pár napot kihagyva néha:D),meg angolul gondolkodás...:)

2014. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

5-ös vagyok.

Nézzél filmeket, sorozatokat kezdetben magyar felirattal, majd angollal.Mindig lesz olyan szó aminek nem fogod tudni a jelentését(nehogy valami demotivációd legyen:D).

Tudat alatt pedig berögzül a helyes angol.amit pl az egyik válaszoló írt: she has brown hair. Ez nekem már reflexből megy, nem is gondolkodok rajta hogy ez most has vagy have, was or were.Persze ez csak egy a sok közül.



Még az is szoktam csinálni hogy beszélgetek valakivel és elmondom mind az ő mind az én mondókámat magamban angolul.


Közlekedési eszközök is nagyon jók erre. :D

Tehát tényleg próbálj meg minden alkalmat kihasználni.

Ha mondjuk nem tudod kifejezni magad (mert nem jut eszedbe a szó, vagy a nyelvtan) próbáld meg elmagyarázni magadnak h mit akarsz mondani és írd körbe


u.i.:

Ha kocsival mész inkább az utat figyeld :)

2014. júl. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!