Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan működik a nyelvvizsga...

Hogyan működik a nyelvvizsga hozzácsatolása a felvételi rendszerben ha még nincs meg a bizonyítványom, és előreláthatólag nem lesz meg a dokumentum kezelés határidejéig?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsgázni szeretnék plusz pontért. Azonban szeretnék minél több időt készülni, meg az is lehet, hogy nem sikerül.

Április közepén vannak vizsgaidőpontok a legtöbb helyen, ami azt jelenti, hogy az az utolsó lehetőség arra, hogy a hiánypótlás időpontjáig megkapjam a bizonyítványomat. (1 hónap az eredmény, és 1 hónap a bizonyítvány)

Ha jól tudom lehet olyat kérvényezni, hogy a felvételit rendező iroda elkérhesse a nyelvvizsga adataimat a vizsgaközponttól.

Ez pontosan hogy működik? Letöltöttem valami kérvényt, azt kell eljuttatnom a felvi-hez, majd ha nyelvvizsgázok.

Ez csak azután működik miután megvan az eredmény?

Mert ha működik ez a verzió, akkor 1 hónapot lehetne csúsztatnom a nyelvvizsgát, vagy esetleg nekifuthatnék még egyszer, ha az áprilisi nem sikerülne.


2010. jan. 10. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell kérvényezned, csak megcsinálod a nyelvvizsgát, kb. július 9-ig, vagy nem tudom, pontosan meddig kell beküldeni az Oktatási Hivatal címére, lehetőleg ajánlva. De az biztos, hogy nem áprilisig.
2010. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Arról van szó, hogy ha nem kapnám meg a nyelvvizsga bizonyítványt július 9ig.

Pl. Ha május végén csinálnám a nyelvvizsgát, akkor valamikor csak júl végén kapnám meg a bizonyítványt.

Ha jól tudom lehet kérvényezni, kiadják a nyelvvizsga adataimat, és megkapnám a plusz pontot.

2010. jan. 10. 16:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, elvileg lehet kérvényezni, hogy egy héten belül adják ki, azt hiszem, rá kell fizetni.
2010. jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!