Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért hiszi azt sokan, Oxford...

Miért hiszi azt sokan, Oxford English-t megérték és nem lesz kínai az angolja egy angolnyelvű országban egy helyinek?

Figyelt kérdés
Miért hiszi azt, hogy Oxford English-t megérték mondjuk a londoni vegyes származású britek? - Az Oxford English 150-180 ezres lakósságnak érthető, meg annak aki tanulta. Miért hiszi azt valaki, hogy anyanyelvi tanár, vagy cél ország nem kereskedelmi anyagait alaposan tanulmányozva, nem lesz kínai az angolja egy helyinek?
2014. júl. 25. 18:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ez vicces, mert egy számos barátom él (egy kivételével már mind) egész Nagy-Britanniában (van ott pár angol nyelvű ország), van egy 12 éves sikeres sales-es anglból 2 felső fokú szakmai és 'normál' angol nyelvvizsgás, öt nyelven beszélő ismerősöm (ő már az ír akcentust beszéli). Két unokabátyám és egy a egyetemi tanár fia, az én unokaöcsém (aki több akcentust beszél) aki az ő fia. Több barátom jár New Yorkban. Bátyám folyékony angol tudással hét éve él kint a folyékony, angol tudású barátnőjével (felső fokú Oxford English nyelvvizsgával). ... - és mindeninek meg kell tanulnia, az utca embere, vagy az üzleti partnerek "nyelvét"/akcentusát, hogy megértsék.
2014. júl. 26. 14:04
 12/18 A kérdező kommentje:

Van igazság abban amit írsz - Sok akcentus nekünk nehéz megérteni. Nekem amerikai angol "kínai", ha csak nem színpadi nyelv. A Londonban lévő brit fehérek akcentusát, és több más brit népcsoportét is folyékonyan értem. - mázli, nyelvérzék és sok-sok gyakorlás. - először elég utcai angol nyelű felvételt hallgatni. Vagy óriási segítség a Monty Python + a Gala felirattal, mert ott az összes akcentust ráerősítve a különbségeire is megjelenítik. Nekem például egy Walesi, vagy a kelták sokkal kisebb megerőltetés jelentenek mint az Oxford English-t megértése, ami tényleg csak sötét méreg drága öltönyös britektől hallottam még, meg attól aki tanulta és nem élt kint még 5-10 évet egy angol nyelvű országban.


Ja amúgy hál Istennek nem 'minimálbéres munkát' végzek kint, de pont sok angol nyelvűvel futok össze.

2014. júl. 26. 14:16
 13/18 anonim válasza:
De ez erősen emberfüggő is. Egy dokkmunkás vagy vmi hasonló(márha egyeltalán vannak olyan angolok akik piszkosmunkát végeznek) biztos érthetetlenebbül beszél mint egy átlagos angol anyanyelvű. Az is emberfüggő,hogy ki mennyire érti meg a különféle kiejtés beli eltéréseket. De azért jól eltudsz sztem beszélgetni szinte bárkivel ha nem izgulsz túlzottan.
2014. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Sok igazság van abban amit mondasz.


De feslőfokú honi, még amikor egy helyen lehet Oxford English nyelvvizsgával az oktatási rendszeren kívül kínok kínját éli meg a legtöbb ember.


Ja én is fontos, hogy érdekeljen mit mond.


Én két jó példa esetem: britnek hit embereknél: "Sorry! I don't understand! - az egyik egy svéd házaspár volt USA múlttal, és egy dél-nyugat angliai munkáscsaj.

2014. júl. 26. 16:31
 15/18 A kérdező kommentje:
Ja és is fontos, hogy érdekeljen mit mond.*
2014. júl. 26. 17:03
 16/18 anonim ***** válasza:
Semmilyen nyelvvizsga, nyelvszak stb. nem készít fel X. vagy Y. valós angol nyelvhasználatára. És általában sokkal szerényebb (főleg) azon kelet-európaiak reális angol tudása, mint amit magukról feltételeznek. Hogy az OED mennyire kínai egy helyi pl. fűszeresnek, arra jó példa a Monty Python Cheese Shop jelenete.
2014. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Monty Python Cheese Shop jelenete? :O Végül is, így is lehet érteni. - Nincs Cheddar-osra gondolsz, miközben Anglia legnépszerűbb sajtja?


- Anyanyelvi tanár nagyot dob a nyelvértésen. -

2014. júl. 26. 21:00
 18/18 A kérdező kommentje:
Nekem nagy előnyöm az Egyesült Királyságban, soha nem tanultam csak brittől angolt.
2014. júl. 26. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!