Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországon melyik nyelvet...

Magyarországon melyik nyelvet tanulják többen:olaszt vagy a franciát?

Figyelt kérdés
Illetve melyik szebb nyelv a 2 közül (olasz vagy francia)
2014. júl. 26. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
A franciát többen tanulják, nekem hangzásra is szebb.
2014. júl. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a franciát.

Gondolom,hogy nem lehet mindenhol olaszt tanulni.

(mint pl. német-angol közül lehet csak választani, akkor emiatt gondolom, hogy vannak sulik, ahol olaszt nem lehet, helyette lehet franciát,mert gondolom a francia az elterjedtebb)

És spanyol oktatást se szoktam látni suliknál.:D De ettől léteznek/létezhetnek,ahol lehet spanyolt tanulni.

2014. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Franciát tanulják többen.
2014. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Cristo ***** válasza:
100%
A többiekkel egyet értve, a franciát tanulják/választják többen, mivel jobban megéri: több az anyanyelvi beszélője, területileg is nagyobb a francia nyelv elterjedése (francia gyarmatosítás), de aki értelem szerűen az olasszal fog kezdeni valamit az életben, az nem fogja a franciát választani.
2014. júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" a franciát tanulják/választják többen, mivel jobban megéri: több az anyanyelvi beszélője, területileg is nagyobb a francia nyelv elterjedése (francia gyarmatosítás)"


Nem csak ezért.

A francia nyelv az ENSZ és a NATO egyik hivatalos nyelve, ezt az olaszról - bármilyen szép nyelv is - nem lehet elmondani.

Az EU államokban is könnyebb elhelyezkedni vagy megértetni magát valakinek a franciával, mint az olasszal.

Magyarországon is több a francia, mint az olasz érdekeltség, úgyhogy itt is keresettebb ez a nyelv.

2014. júl. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Magyarországon is több a francia, mint az olasz érdekeltség, úgyhogy itt is keresettebb ez a nyelv."

Ez tévedés szerintem. Az olasz gazdaság sokkal erőteljesebben van jelen itt, mint a francia. Az olasz szebb nyelv, viszont a francia elterjedtebb a világon. Sok sikert!

2014. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" Az olasz gazdaság sokkal erőteljesebben van jelen itt, mint a francia."


Azt hiszem, te tévedsz.


[link]

2014. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Külkereskedelmi termékforgalom, KSH


Francia: 788183 millió huf

Olasz: 961005 millió huf


Külkereskedelmi forgalom szerint is erősebb az olasz vonal:

[link]

2014. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!