Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelviskolát válasszam?

Melyik nyelviskolát válasszam?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyelviskolába jelentkezni, de egyelőre csak vacillálok a kettő közül, kérlek segítsetek!


1. Szofisztikált, felkészültek, akár anyanyelvi tanárral és tanulhatnék, 100 százalékosan hozzám alkalmazkodnak, ám elég drága (4000Ft/50 perc).


2. Ez csoportos jellegű nyelvtanulás, itt többnyire fix időpontra kellene járnom, nem túl nagy a választék sem, csak "nyelvtanulás kezdőknek és haladóknak", az előzőnél arra készítenek fel, amire kívánom. Itt 1000Ft/60 perc.


Nyelvvizsgázni szeretnék elsősorban.


2014. júl. 26. 18:45
 1/7 Tgeenay ***** válasza:
Szerintem ne dobj ki ilyenekre pénzt.Internetről fel lehet készülni középfokúra símán.protip:google.com
2014. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A nyelvtan része rendben van, nekem inkább a társalgás a lényeg, AMI szintén megoldható a neten, de ismeretlen közegben bepánikolok, és egy kukkot nem tudnék mondani. Ezért jó lenne, ha másokkal, face to face kommunikálhatnék, talán könnyebben megszoknám.
2014. júl. 26. 18:56
 3/7 Tgeenay ***** válasza:
És mi garantálja például a második esetben ,hogy ott beszélgetnek is veled?Én úgy mentem el szóbelire ,hogy előtte senkivel nem beszéltem angolul maximum órán 1-1 mondatot + néha motyogtam magamban ha megtetszett valami.Sőt volt olyan is vizsgán ,hogy 1 fél percig néztem ki a fejemből mert nem jutott eszembe egy szó.Aztán még 84% lett...Nem kell olyan komolyan venni
2014. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom elképzelni, hogy egy csoportos, 60 perces oktatáson csak és kizárólag száraz nyelvtani feladatlapokat oldjunk meg. Másrészt, ahogy írtam: szorongok ilyen helyzetekben. Tudok kommunikálni angolul, például egy baráttal akit régóta ismerek, de pl. egy külföldi kávézóban mukkanni sem tudnék. Ezt a passzív nyelvtudást szeretném fejleszteni.
2014. júl. 26. 19:16
 5/7 Tgeenay ***** válasza:
Pedig vannak helyek ahol ezt úgy bonyolítják le mint egy sima gimnáziumi óra.A szorongást meg nekem nem kell bemutatni ;).Nekem légzőtechnika segített.
2014. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van rá pénzed, akkor nyilván az első, abból sokkal többet profitálsz. Akár nyelvvizsgaszinten felül is. A "futottak még" nyelviskolák valóban csak pénzkidobások. Akár kevesebb órával is nagyobb eredményt tudsz elérni, ha hozzád alkalmazkodnak, mint ha te alkalmazkodsz. Amit tudsz, azt egyedül is megoldhatod, és a társalgást az anyanyelvi beszélő előnyével pedig megkapod a pénzedért.
2014. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Duna nyelviskola a kék metró Újpest-Központ végállomásától kb 3 percre gyalog.

Azzal kezdik, hogy beültetnek az éppen aktuális, szintednek megfelelő órára. Ezután döntsd el, hogy tetszik-e a hely, a tanár, a hangulat... Kínosan ügyelnek arra, hogy teljesítsék is a vállalásaikat, mert tisztában vannak azzal, hogy mekkora a konkurencia. Folyamatosan fejlődnek, már minden hétköznap van angolóra. Az órák nagy része amerikai angolul zajlik, a tanárok csak angolul szólalnak meg, a nyelvtant is inkább konkrét példákkal gyakoroltatják. Ősztől más nyelveket is felvesznek a repertoárba, de az angol tanításuk máris egy sikertörténet.

(asszem 300Ft/45 perc)

2014. aug. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!