Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből nem értem hogy miért...

Németből nem értem hogy miért kell sein sei seine pls seine schule, fogalmam sincs mikor kell használni ezeket és mik ezek vagy hogy a ragozásnál valami e betű is meg ilyenek most kezdtem a németet kérem írjátok le. K?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A sein és az ihr csak annyit jelent, hogy az övé, az elsöt akkor használod, ha a tulajdonos férfi, a masodikat, ha nö.

Sein Haus - az ö (egy férfi) háza

Ihr Haus - az ö (egy nö) háza.


A sein/ihr illetve seine/ihre esetben az "e" végzödés a tulajdon nemétöl függ, ha annak a névelöje "die" lenne, akkor jön a végére az "e" - ez a többesszámban is igy van.


Sein Haus (das Haus)

Seine Schule (die Schule)


Remélem, igy érthetö - de ha csak most kezdted a németet, akkor még biztos el fogják magyarázni neked

2010. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a sein birtokos névmás = övé , a végződést a hozzákapcsolt főnév neme határozza meg. kétalakú, vagyis kutyája sein Hund

macskája seine Katze, háza sein Haus, gyerekei, seine Kinder

mindez alany esetben tárgyban , részesben még egyéb végződése is lehet, pl. kutyáját, seinen Hund, kutyájának, seinem Hund, macskájának seiner Katze ( részére, nem = a birtokossal)

2010. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

ha fiúról beszélsz akkor azt mondod h az ő iskolája tehát seine Schule ha azt mondod h az ő íróasztala akkor meg sein Schreibtisch


ha lányról beszélsz akkor ihre Schule és ihr schreibtisch


a sein-nak ha van -e végződése akkor a mögötte álló főnév nőnemű ha nincs akkor semleges vagy hímnemű


(er=sein,sie=ihr)


remélem segitettem:) ha bármi kérdésed van még irj privit és segitek:)

2010. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

a sein és a seine birtokos névmások, akkor használod, ha egy hímnemű élőlény birtokáról beszélsz. sein, ha annak a dolognak das vagy der a névelője, és seine, ha die a névelője.de ha tárgyesetben van és der a névelője, akkor seinen. pl. Paul mag seine Arbeit.(paul szereti a munkáját.) az Arbeit-nak die a névelője, a paul pasi, tehát seine Arbeit. vagy Fred tinkt sein Bier.(fred megissza a sörét. a Biernek das a névelője, a fred pasi, így lesz sein Bier. vagy Ludwig repariert seinen Tisch.(ludwig megjavítja az asztalát.) a tischnek der a névelője, de tárgyesetben van így lesz seinen.

a sei a sein felszólító alakja E/2 személyben. pl sei so lieb..(légy olyan kedves..) vagy sei schneller(legyél gyorsab) stb.

rem segítettem:)

2010. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az elöttem szólók remekül elmagyarázták, én a ragozást azért leírom neked, így biztos teljes lesz a kép.

Himnem:

Alanyeset (Nominativ): der

Tárgyeset (Akkusativ): den

Részeseset (Dativ): dem

Birtokos eset (Genitiv): des + s


Nőnem:

Alanyeset (Nominativ): die

Tárgyeset (Akkusativ): die

Részeseset (Dativ): der

Birtokos eset (Genitiv): der


Semlegesnem:

Alanyeset (Nominativ): das

Tárgyeset (Akkusativ): das

Részeseset (Dativ): dem

Birtokos eset (Genitiv): des + s


Többesszám:

Alanyeset (Nominativ): die

Tárgyeset (Akkusativ): die

Részeseset (Dativ): den

Birtokos eset (Genitiv): der


Így már csak ki kell választanod, az adott tárgy milyen névelőt visel, és az alapján is ragozni. Ez a nehéz a németben, de kellő gyakorlással, olvasással rögzül majd :)

2010. jan. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!