Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mondat alkotás?

Angol mondat alkotás?

Figyelt kérdés

Nem tudok mondatokat alkotni,pedig kb. 1 éve tanulom az angolt és nagyon kevés mondatot tudok magamtól alkotni.


Ennek mi lehet az oka ?

És hogyan lehetne bővíteni?


A szavakkal sztem nem álok rosszul 900-1000 szót tudok kb.

Milyen


2014. aug. 2. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A mondatalkotás egy szó.

Egyébként valószínűleg kevés input ért a nyelvből. Kezdetnek olvasgass egy keveset.

2014. aug. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is anno így voltam a némettel. Ötödikes koromban kezdtem tanulni és egyszerűen nem tudtam elmondani egy hosszabb mondatot magamtól. Aztán miután elkezdtem angolul tanulni kilencedikben, rájöttem, hogy mit hogyan kell. Távol állnak ezek a nyelvek a magyartól, valószínűleg azért nem megy.

Olvass sokat, nézz feliratosan sorozatokat és előbb-utóbb neked is menni fog. :)

2014. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olvasok,zenét hallgatok meg nézek néha rendes Angol feliratos filmeket (Angol feli.) de nem nagyon veszem észre a változást.:s És ezek mellett meg még tanulom a Szavakat és a Nyelvtant. Egy nap kb. 1 és 3 órát szoktam tanulni de van olyan is amikor kimarad 1-2 nap.
2014. aug. 2. 22:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Nezd meg mindegyik igeidot...ott pontosan levan irva hogy melyik fajta mondatot hogyan alkotjuk. Ha ezeket atbongeszed nem lesz gondod. Pontos magyarazattal magyarul angolul peldakkal, stb.


[link]

2014. aug. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyelvipercek.hu segíthet, ha megveszed. Helyes szórendet tudni kell.
2014. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!