Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Assimil héber zsebkönyvéből...

Assimil héber zsebkönyvéből mennyire lehet megtanulni héberül?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kicsit megtanulni héberül, társalgási szinten egyelőre, később majd jobban, de egyelőre nem nagyon van időm sajnos nyelvórákra vagy tanfolyamra. És időm sincs túlzottan sok mostanában.

2014. aug. 3. 01:11
 1/6 davidpsp válasza:
0%
Miért akarsz te zsidó nyelven beszélni ?
2014. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért mert zsidó származású vagyok.
2014. aug. 3. 22:00
 3/6 davidpsp válasza:
0%
Jaj bocsánat!
2014. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha használsz mellé vmilyen segédanyagot, egész jól. Én kb. 1-2 hónap alatt simán összeraktam egy "egyszerűbb" mondatot. Az írást nem tanítja meg, csak a beszéden van a hangsúly, de azért leírja a teljes héber abct is. Amugy sztem kissé nehézkes, magyarajkúaknak elég "következetlen" mert flektáló, de nem akarlak elkedvteleníteni. Abban is segít a könyv, h kissé beleláss az újhéber nyelvtanba, és ízelítőt ad a héber további tanulásához. Emellett a zsidó (beleértve az askenázikat, szefárdokat stb...) Kultúrába is bepillantást enged. Ha pedig később komolyabban akarsz tanulni ivritül, akkor a www.nyelvkonyvbolt.hu oldalon komoly öntanító nyelvkönyveket vásárolhatsz, akár még jiddis nyelvkönyvet is, ám ezeknek előfeltétele az angol nyelvtudás. ha bármi gondod van, írj! Sok sikert!
2014. aug. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
74%
Én múlt héten kezdtem. Először az írást tanultam meg a wikipédia magyar és angol szócikkei alapján, most pedig az Assimil hébreu sans peine könyv 2. leckéjénél tartok. Szerintem ez a könyv alkalmas, de napi minimum fél órát szánj rá mindenképp, egyébként nem fog menni. Sok sikert!
2014. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csiszár istván válasza:
65%
Radikális ateista vagyok. Mégis elkezdtem héberül tanulni , más afroázsiai nyelvekkel együtt , mert ezek a nyelvek távoli rokonai az óegyiptomi nyelvnek. Sajnos egy ilyen kis országban semmiféle óegyiptomi tankönyv nem létezik ( még az Assimil Hieroglifák sem jelent meg ). Így kénytelen vagyok külföldről óegyiptomi tankönyveket vásárolni. Mivel ez már egy több mint kétezer éve holt nyelv , még a professzionális egyiptológusoknak is csupán alternatív elméleteik vannak a kiejtést illetően , ezért lettem volna kíváncsi a Hieroglifák magyar nyelvű változatára ( a német eredeti már megvan ) , hátha magyar nyelvészek illetve egyiptológusok lektorálják és megtalálhattam volna benne a saját kiejtési elméleteiket. Egyébként pedig számos óegyiptomi szó kiejtésének a rekonstruáláshoz éppen a héber nyelv adja a legjobb ötleteket , más , a többi még ma is beszélt távoli nyelvrokon mellett.
2015. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!