Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, van e így...

Mit gondoltok, van e így értelme elmennem nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Most szombaton lenne a német középfokú TELC nyelvvizsgám, de az a helyzet áll fenn, hogy nem nagyon volt időm tanulni családi okok miatt és egyéb dolgok is közbejöttek. Szerintetek ha most ebben az 5 napban átnézegetném a dolgokat írnék jó pár feladatsort, meg a szóbelit is átnézném mennyi esélyem lenne lerakni legalább az írásbelit vagy szóbelit. Idén raktam 95%-os német középfokú érettségit, ami tudom, hogy könnyebb, mint a nyelvvizsga, de azért ez mégis ad egy kis önbizalmat. Szerintetek elmenjek vagy semmi esélyem?

2014. aug. 4. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Menj el, próbáld meg, mi veszíteni valód van? :) Amikor jelentkeztél a nyelvvizsgára, nyilván úgy érezted van esélyed rá, hogy sikerüljön. Nem is kell rá annyira készülni, ha tudsz németül úgyis menni fog.


Sok szerencsét!

2014. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mindenképp menj el. Ha nem sikerül akkor is jó gyakorlásnak, legalább élesben látod mik az elvárások.
2014. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Hát ha már befizetted, próbáld meg. Amúgy szerintem 5 nap bőven elég, és origó-német-középre 6 nap alatt készültem fel, írásbelire és szóbelire is, és így lett 90% a komplex. ha 5 napod van rá, akkor bátran próbáld meg, de legalább 5-6 órát aktívan(!) foglalkozz vele egy nap (én napi 8 órát németeztem készüléskor).

Sok sikert kívánok, próbáld meg! Ha 95% lett az érettségid, akkor csak meglesz legalább 60% a nyelvvizsga. :)

2014. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Nézd, szerintem ha már be van fizetve, akkor mindenképpen menj el, ki tudja talán szerencséd lesz, vagy kifogsz egy olyan feladatsort, aminek a témái mennek neked, stb. Legrosszabb esetben tippelsz. Nézegess levél mintákat/feladatokat is. Szóbelinél pedig azt az 5 témát, amit általában adni szoktak, fent kell lennie a honlapon (kedvenc könyv, film, stb...) Ha csak az egyik lesz meg, már azzal is előrébb leszel. És ne arra gondolj, hogy úgyse fog sikerülni. Sok sikert!
2014. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Mindeképp próbáld meg, én pl. 0 készüléssel mentem el nyelvvizsgára, és simán ment minden.

Ha megy a nyelv, akkor garantáltan meglesz, hisz főleg azt nézik, hogy mennyire tudsz beszélni, nem azt, hogy mennyire készültél fel a környezetvédelemből meg ilyenek.


Érettséginél meg nem sokkal nehezebb, lehet kevesebb pontszámot fogsz rá kapni, de maga az egész vizsga nagyjából ugyanaz.

2014. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Na van valami fejlemény? :)
2014. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, elmentem végül, nem hiszem, hogy sikerült, de ha mégis, akkor sem vesztettem semmit. Ha az egyik része sikerült, már az is jó, ha nem, akkor meg legalább tapasztalatot szereztem. :)
2014. aug. 9. 22:45
 8/14 A kérdező kommentje:
Kicsit elírtam, azt akartam írni, hogy nem hiszem, hogy sikerült, de ha igen, az tök jó, ha nem, akkor sem vesztettem semmit. :D
2014. aug. 9. 22:47
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem ismerlek, de szurkoltam, reméljük legalább az egyik része sikerült.:)
2014. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D Hát reméljük, ha nem, akkor szerintem legközelebb 100%, hogy meglesz.
2014. aug. 9. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!