Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olyan weboldal vagy könyv,...

Olyan weboldal vagy könyv, ami hiba nélkül tartalmazza az egész német nyelvtant?

Figyelt kérdés

2014. aug. 4. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy gondolod az egész nyelvtant, felsőfokon-e, de ez a könyv szerintem magába foglalja az összes nyelvtant (középfokon): [link]

Ennek a könyvnek még van alapfoka is :)

2014. aug. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Én tök kezdő vagyok még. Te ebből a könyvből tanultál?


Nekem ezek vannak meg:


o Német nyelvtan 222 pontban - Scheibl György


o Német nyelvtan a középiskolák számára - Karácsony Lajos és Tálasi Istvánné


o Német nyelvtani ABC gyakorlatokkal - Maklári Tamás

2014. aug. 4. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Karácsony Lajos-Tálasi Istvánnéből tanultam. Ez egy igen jó könyv, érthetően le van benne írva sok minden. Forgasd haszonnal, ki ne dobd!
2014. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké :) Tanár nélkül lehet ezekkel a könyvekkel érdemben valamit kezdeni a nulláról, vagy mindenképp forduljak tanári segítséghez is?
2014. aug. 5. 00:05
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Szerintem szerezz tanárt vagy valakit, akivel beszélgethetsz :) Én nem ebből tanultam a nyelvtant, de amit eddig suliban tanultam, minden benne van a könyv alapfokú változatába.

Ezekből a könyvekből tanultam suliban:

[link]

Az A1, A2 és B1 könyvek :)

2014. aug. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha teljesen kezdő vagy, akkor semmiképp se nyelvtan könyvvel kezd a tnulást.

Sokkal nagyobb hasznát veszed kezdőként pl. egy utiszótár tanulmányozását.

Javaslom, ha teljesen kezdő vagy, tényleg keress nyelvtanárt vagy kezdő tanfoyamra iratkozz be.


Minden német nyelvtan könyvre általánosságban igaz, hogy csak már bizonyos alaptudás megléte után használható sikeresen.


Kezdőként tehát semmiképp sem nyelvtan könyv. Utiszótár viszont annál jobb.

Egy német szótárt is hasznos lesz majd beszerezni, ha magasabb szintre akarsz jutni. A grimm-féle szótárak a legjobbak jelenleg.

2014. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2014. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, ez egy mesekönyv, de én ezzel kezdtem (16 évesen). Nagyon megkedveltette velem a német nyelvet és erre elég könnyű építeni:

[link]

2014. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!