Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanulok könnyebben angolt?

Hogy tanulok könnyebben angolt?

Figyelt kérdés

Az írott szövegekkel nincs bajom, de a hallásértés már neccesebb, főleg a brit angol.

Elhatároztam hogy javítani szeretnék ezen, de nem tudok dönteni melyik módszer lenne jobb.

Ha pl filmeket/sorozatot/egyebet nézek, jobb angol felirattal vagy anélkül?

Felirat nélkül kevesebbet értek meg, de ha felirattal nézem akkor sokszor meg olyan mintha csak azt olvasnám - pedig elvileg segit összekötni a hallott anyaggal.

Szerintetek?



2014. aug. 7. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azt kellene választasnod, ami neked bejön. Én például biztos angol felirattal nézném.
2014. aug. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki elsőnek felirat nélkül, nézz végig egy filmet, vagy inkább csak egy 20 perces sorozatot, aztán ha nagyrészt érted, akkor felejtsd el a feliratokat.

Ha nagyon sokszor azt sem tudod miről van szó, akkor még néz felirattal, az is segít.


Kiskorom óta angolul nézem a filmeket/sorozatokat, eleinte még magyar felirattal kezdtem, és az még nem volt olyan hatásos, de azért mindig is jó volt a kiejtésem, meg az angol is ment, pedig ezen kívül nem tanultam könyvből meg sehonnan, szóval biztos vagyok benne az is számított. De ha már megy az angol akkor te már természetesen angol felirattal kezd, hisz elég zavaró tud lenni, hogy angolul beszélnek, és magyarul olvasod, leginkább olyankor csak az egyikre lehet koncentrálni, de angol felirattal már nincs ilyen probléma, ahogy olvasod a szöveget folyamatosan hallod is, hogy mit mondanak, szóval nem zárja ki az egyik a másikat.


Röviden: nézz egy 20 perces sorozatot csak próbaképp felirat nélkül, aztán ha nagyon nem értetted akkor inkább még maradj az angol feliratnál, azért az is elég hasznos.

2014. aug. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, ez a bajom hogy "nagyjából" mindig értem miről van szó, meg ugye látod is a dolgokat, de a felirat azért tetszik mert sok új kifejezést megtanulok helyesen/és a helyesírását is, míg ezt kiejtve nem biztos. Csak néha tényleg olyan érzésem van hogy ez nekem nem segít mert kb mintha olvasnék, vagy nem tudom, azzal meg nincs bajom.
2014. aug. 7. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Csináld azt, hogy eleinte felirattal nézed, hogy a füled hozzászokasd a kiejtéshez, beszédtempóhoz, stb. Bármilyen furcsa, a fület/agyat hozzá kell szokatni. Ezután vedd le a feliratot.
2014. aug. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudtok esetleg ajánlani olyan (brit)angol sorozatokat ami nem olyan nehéz? Misfits,Skins meg a This is England ami eszembe jut és végignéztem, a többi amerikai.
2014. aug. 7. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!