Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon nehezen tanulok (német)...

Nagyon nehezen tanulok (német) szavakat, valami ötlet, hogy könnyebben menjen?

Figyelt kérdés

2-3 óra alatt nem tudok megtanulni 2 oldalt a szótárfüzetben. Régebben elég volt rá 30-40 perc, aztán több évig a fejemben maradtak a szavak. Most az van, hogy tudom magyarul, hogy milyen szavak vannak benne, valamint tudom a német szavakat is, de nem tudom, hogy melyik melyikhez tartozik. Tehát ilyen egyveleg van a fejemben, nem tudom összekapcsolni a szavakat. :-s

Csak "kiestem belőle", és bele fogok jönni?


2010. júl. 18. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
én is éltem ilyen fázist,akkor azt csináltam,hogy felvettem és hallgattam sokáig.. :D és egyből tudtam hozzákapcsolni.. meg leírtam papírra úgy 50x mindegyiket.. nekem így elég egy A/4es lap megtanulásához (mer nálunk úgy adják) 1-2óra
2010. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha mondatokba foglalnád, lehet, jobban megragad benned!
2010. júl. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Képzelj el magadban valamilyen élet-halál szituációt, amikor muszáj tudnod azt a szót! Mondjuk, hogy kórházban vagy, és a megtanulandó szó mondjuk a lábtörés, és képzeld el, hogy te azt ott egy német nyelvű kórházban elmagyarázod, és értik, érezd a sikerélményt, hogy el tudtad magyarázni.
2010. júl. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csoportosítsd a szavakat témakörökbe, igyekezz asszociálni rájuk, és rendszeresen térj vissza, akkor majd olyan szókincsed lesz, hogy ihaj!
2010. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!