Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor nem ejtjük a franciában...

Mikor nem ejtjük a franciában az utolsó betűt? Van erre valamilyen szabály?

Figyelt kérdés
Van egy csomó szó aminek nem ejtjük, meg egy csomó aminek ejtjük az utolsó mássalhangzóját. Mikor van melyik eset?
2014. aug. 8. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Néhány kivételtől eltekintve a "budapesti x-gőzös" mássalhangzóit nem ejtjük a szó végén, a többit igen.
2014. aug. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre szerintem várd meg Julianna válaszát, ő tudná itt a legjobban elmondani. Amennyire én beszélem, leginkább akkor van az, hogy az utolsó msh-t nem ejtjük, amikor a szó nem mgh-ra végződik. De ha mondatban van, és éppen mgh-val kezdődő szó jön utána, akkor viszont kiejtik. Valahogy így van, de persze rengeteg a kivétel is.
2014. aug. 9. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Erre szerintem várd meg Julianna válaszát, ő tudná itt a legjobban elmondani."


Kedves tőled ez a bizalom, de én is csak annyit tudok mondani, hogy ÁLTALÁBAN nem ejtjük ezeket a szóvégi betűket, de vannak jócskán KIVÉTELEK is.

A kérdés egyik részére már válaszoltam itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-

kozosseg__nyelvek__5786298-mely-francia-szavak-vegen-ejtjuk-az-s-t


Ezekre kimondott szabályokat nem találok, de valószínűleg ide is érvényes az idegen, nem teljesen hasonult/átvett szavak magyarázata.

Ez a "budapesti gőzős mássalhangzói nem ejtendők" kitétel nagyon szellemes, de minden betűjére tudnék kivételt is mondani.

B - kebab, nabab etc.

D - baroud etc.

P - cap, zip, hop etc.

S - fœtus, bus, maïs, Mars etc.

T - mat lat zut etc.

G - blog, gag etc.

Z - gaz, fez etc.


Ezek csak így hirtelen jutottak eszembe, és ahogy látható is, legtöbbjük idegen nyelvekből átvett szó.

Az az igazság, hogy ezeket beszéd közben lehet megtanulni, ha az ember sokat van franciák között.

Ha erre nincs mód, akkor tényleg csak egyenkénti megtanulással lehet őket megjegyezni.

Ha valaki talál erre komoly idevonatkozó szabályt, mondja el nekem is, mert érdekelne!

2014. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valamiért lemaradt a megadott link fele:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..


Ha most sem látszik, keress rá arra a kérdésre, hogy "mely francia szavak végén ejtjük az -s-t"

2014. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!